Ekspertes: Sabiedriskie mediji Krievijas iebrukumu Ukrainā pirmajā mēnesī atspoguļoja profesionāli un vispusīgi

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem ir bijusi būtiska loma Latvijas sabiedrības informēšanā un notikumu skaidrošanā, un šis darbs ir darīts profesionāli un augstā kvalitātē, liecina sabiedrisko mediju satura izvērtējums, ko pēc Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) pasūtījuma veikušas divas neatkarīgas nozares ekspertes. 

SEPLP norādīja, ka ir pagājuši tieši trīs mēneši kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Paaugstinātas spriedzes apstākļos ir saražots ievērojams apjoms aktuālas informācijas ar arhīva cienīgu vērtību. Ņemot vērā, ka šo notikumu atspoguļojums rada lielu izaicinājumu medijiem un ir izpelnījies īpašu sabiedrības uzmanību, SEPLP martā pasūtīja neatkarīgu Latvijas Radio, Latvijas Televīzijā, multimediālajā platformā Rus.lsm.lv, kā arī platformas sociālajos tīklos Krievijas uzsāktā kara Ukrainā atainojuma izvērtējumu.

Sabiedrisko mediju saturs gan konflikta pirmajās dienās, gan vēlākajās nedēļās ir bijis daudzveidīgs un izstrādāts atbilstoši profesionālās žurnālistikas principiem, 20. maijā, tiekoties ar SEPLP un sabiedrisko mediju pārstāvjiem, norādīja recenziju autores – žurnāliste un redaktore Aija Kažoka (analizēja LR1, LR4, Rus.lsm.lv un tā "Facebook" kontu) un Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolas pasniedzēja Sandra Sprudzāne (analizēja LTV1, Rus.lsm.lv un tā "TikTok" kontu).

Ekspertes secināja, ka darbs augstā kvalitātē ir veikts, veidojot saturu gan latviešu, gan krievu valodā.  

Vienlaikus abas ekspertes ir sniegušas ieteikumus, kas būtu uzlabojams, un tos SEPLP organizētajā sarunā sabiedrisko mediju pārstāvji solīja ņemt vērā. Savukārt sabiedrisko mediju pārstāvji uzsvēra nepieciešamību stiprināt kara un konflikta žurnālistikas kapacitāti, kā arī stiprināt tehnisko nodrošinājumu, tajā skaitā rūpējoties par žurnālistu drošību konfliktu zonā. 

Sabiedrisko mediju satura izvērtējums ir veikts par laiku no 2022. gada 24. februāra līdz 24. martam, analizējot katras nedēļas otrdienas informatīvos un analītiskos raidījumus. Izvērtējums tika veikts LTV1, LR1, LR4, Rus.lsm.lv un to sociālo mediju kontu saturam.

SEPLP atgādina, ka pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā sabiedriskajos medijos pieņemtas kara un konfliktu žurnālistikas vadlīnijas. Vienlaikus sabiedrisko mediju ombuds, atsaucoties uz iedzīvotāju iesniegumiem,  sniedzis vairākus vērtējumus, tajā skaitā par kara atspoguļojumu sabiedriskajos medijos. Lai nodrošinātu sabiedriskā pasūtījuma izpildes kvalitāti, arī turpmāk SEPLP plāno pasūtīt sabiedrisko mediju satura vērtēšanu ārējiem ekspertiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt