Panorāma

Rīga staro pēdējo vakaru

Panorāma

Haoss pēc svētku uguņošanas

Eksperti: simtgades svinības izdevušās

Ekspertes priecājas par prezidenta runu un salūtu

Par spīti tam, ka pēc Latvijas simtgades svētku uguņošanas cilvēkiem bija grūti nokļūt mājās un daudzi došanos prom no 11. novembra krastmalas raksturoja kā haosu, ekspertes Brigita Zepa un Iveta Kažoka uzskata, ka simtgades svētki bija izdevušies. Prezidenta runa tiek vērtēta kā sirsnīga un uguņošana - kā krāšņums jaunā līmenī.

"Man sajūta ir, ka simtgadi mēs nosvinējām lieliski, ļoti skaisti! Pasākumi bija daudzveidīgi. Emocionāli saviļņojoši, bet tai pašā laikā tie bija ļoti profesionāli. Mākslinieki, kas uzstājās, bija profesionāli. Mēs tiešām varam būt laimīgi, ka mēs esam nosvinējuši tik skaistu, iedvesmojošu simtgadi un tagad mēs varam ar šo laimes sajūtu turpināt veidot ikdienu un turpināt veidot nākošos simt gadus," teica Baltijas sociālo zinātņu institūta vadītāja Brigita Zepa.

Sabiedriskās politikas centra "Providus" direktore Iveta Kažoka atzīmēja, ka svētki bija pacilājoši un saliedējoši. Īpaši viņu bija aizkustinājusi Igaunijas valdības dziedātā himna latviski.

Kažoka arī uzsvēra, ka viņai ļoti patika prezidenta īsā runa. "Jo, manuprāt, tie akcenti, kas tur bija salikti – kādai Latvijai būtu jābūt nākotnē – tādai pašapzinīgai, tādai, kas jau ir pieaugusi, kas no citiem mazāk prasa, vairāk pati dod, kas ir Eiropā, kas domā par globālām lietām un ir atbildīga par globālām lietām. Nu, tie ir tādi Latvijas  politikai ļoti atsvaidzinoši akcenti," izteicās Kažoka.

Ne tik ļoti abas ekspertes bija pārliecinājusi Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (Nacionālā apvienība) runa, jo tā bijusi pārāk izvērsta, bet vienlaikus neesot bijis skatījuma nākotnē. Zepai vēl patikusi Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga runa, jo viņš esot uzrunājis ikvienu cilvēku.

Zepa par salūtu teica: "Salūts bija vienkārši satriecošs! Un te varēja redzēt, ka ne tikai kvantitatīvi – parasti mēs skatāmies – arvien vairāk šo ziedu un arvien dažādāki, bet šoreiz tas bija pilnīgi kaut kas cits! Tas bija cits sniegums."

Savukārt Kažoka atzīmēja, ka skaiata bija ne tikai Rīga, bet arī visa Latvija. "Mēs redzējām atskaņas no "Twitter" un "Facebook" arī no Jūrmalas, no Cēsīm, no citām pilsētām – varēja redzēt, ka šie ir tie svētki, ko svin visi," teica Kažoka.

Latvijas valsts simtgadei veltīto gaismas uzvedumu "Saules mūžs" 18. novembra vakarā klātienē noskatījušies apmēram 110 000 iedzīvotāji. Svētdien visā Latvijā ar dažādiem pasākumiem tika atzīmēta valsts simtgade. Pirms uzveduma cilvēki 11. novembra krastmalā vienojās kopīgas himnas dziedāšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti