Aktuāli

"Dogo sāga" beigusies: pēdējos sešos mēnešos tikai pieci jauni slimības gadījumi

Aktuāli

Jānis Sārts par humora izmantošanu stratēģiskajā komunikācijā

Pretkorupcijas eksperte Inese Voika par trauksmes cēlēju aizsardzības likumu

Eksperte: Trauksmes cēlēju aizsardzības likumprojekts – izsvērts un pārdomāts

Valdībā akceptētais un uz Saeimu virzītais Trauksmes cēlēju aizsardzības likumprojekts ir izsvērts un pārdomāts, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda labas pārvaldības un pretkorupcijas eksperte Inese Voika.

Saeima plenārsēdē ceturtdien, 16. martā, lems par likumprojekta nodošanu izskatīšanai komisijās. Šis ir viens no likumprojektiem, kas no valdības uz Saeimu tiek virzīts izsvērts, pārdomāts un ar "pareiziem akcentiem", teica Voika.

Pēc viņas sacītā, šis likumprojekts ir  svarīgs Latvijas valsts pastāvēšanai, un cerams, ka Saeimas deputāti pret to attieksies atbildīgi un profesionāli. "Ceru, uz to labāko – ka likumprojekts virzīsies raiti," sacīja eksperte.

Viņa atzīmēja, ka cilvēki neziņo par iespējamajām nelikumībām, jo uzskata, ka nekas pēc tā nemainīsies, vai arī viņiem ir bail par to, kas sekos pēc šādas rīcības. Ja cilvēki jutīsies aizsargāti un ziņos par iespējamām nelikumībām, tad "tā bumba būs varas iestāžu pusē", kam būs jāreaģē uz šiem signāliem.

"Likums ir solis uz to, lai tā mašīna iegrieztos un mēs daudz nesāpīgāk varētu virzīties uz priekšu," teica Voika, norādot, ka koordinatora lomu pašlaik uzņēmusies Valsts kanceleja, kas skatīsies, vai šī sistēma strādā un vai ir nepieciešama neatkarīga institūcija, kur vērsties trauksmes cēlējiem.

Ziņots, ka vēl 2015.gada janvārī Valsts kanceleja, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jaroslavs Streļčenoks, kā arī toreizējais "Delnas" vadītājs Gundars Jankovs parakstīja memorandu par tiesiska regulējuma trauksmes cēlēju aizsardzībai izstrādi līdz tā gada beigām.

2016.gada rudenī bija plānots atrisināt pēdējās domstarpības pirms likuma tālākas virzīšanas, taču dažas ministrijas sāka skaļi apšaubīt arī būtiskus trauksmes cēlēju aizsardzības pasākumus.

3 komentāri
Jautājums
Kurš ir iecēlis no ārzemēm finansiāli uzturētu organizāciju "delna" par ekspertu?
aizrādījums lsm.lv redakcijai
Kass tā par pretkorupcijas "eksperti"? Valsts īpašumā esoša plašsaziņa (lsm.lv) sev tīkamas ideoloģijas (amerikāniskais visatļautības liberālisms) atbalstītājus regulāri atbalsta (pat piedēvējot viņiem "eksperta" nosaukumu) ar publikācijām, bet Eiropas kosnervatīvu ideoloģiju lsm.lv redakcija noliedz un nepublicē. Pārstājiet celt debesīs - saucot to par "eksprtu" - pārprastu liberālismu.
Trauksmes cēlājus
paredzēts pamazām aizstāt ar dūmu detektoriem.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti