Aktuāli

Nodokļu parādniekiem piedāvās iespēju atbrīvoties no soda naudas

Aktuāli

Inese Laizāne par turpmāko notikumu gaitu pēc Latvijas Radio darbinieku atklātās vēstules

Mediju eksperte Rita Ruduša par neuzticības izteikšanu Ivaram Āboliņam

Eksperte: NEPLP ir jāieklausās radio kolektīvā

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) diskusijās par Latvijas Radio (LR) darbu ir jāieklausās tā kolektīva viedoklī, atsakoties no runām par politisko spiedienu, LR programmā „Labrīt” ceturtdienas, 13.jūlija, rītā sacīja mediju eksperte un Latvijas Žurnālistu asociācijas jaunievēlētā vadītāja Rita Ruduša.

Ziņots, ka trešdien LR kolektīvs vēstulē izteica neuzticību padomes priekšsēdētājas vietniekam Ivaram Āboliņam, kurš padomē ir atbildīgs par radio lietām. Viņš pats šo radio darbinieku soli nosauca par mēģinājumu izdarīt politisku spiedienu uz NEPLP.

„Šis ir signāls, ka situācija ir ļoti nopietna. Šī ir krīze. Tā prasa vēsu galvu, domas skaidrību un nevis eskalāciju,” norādīja Ruduša.

Viņa sacīja, ka var diskutēt par to, vai LR struktūru ir novecojusi un vai tā bremzē radio attīstību. Tomēr pārmaiņu menedžmentam ir jānorit pārdomāti un secīgi. Turklāt tam jānotiek sadarbībā ar radio kolektīvu.

Problēmas sākās brīdī, kad publiskajā telpā parādījās vārdi, kam nav nekāda sakara ar administratīvajām pārmaiņām, kas izpaudās kā radio satura kritika un iespējamās, taču līdz galam neizdiskutētās izmaiņas pieci.lv. „Tiek radīts iespaids, ka šī organizācija – Latvijas Radio – nedarbojas un nestrādā. Viss ir slikti!” norāda Ruduša. Viņa uzsver, ka tas, kas ir noticis publiskajā telpā, grauj sabiedriskos medijos.

„Es sagaidītu godīgu pašrefleksiju. (..) Padomei ir jāieklausās radio kolektīva domās un jāreaģē, nevis izsakot sazvērestību teorijās balstītas replikas, bet gan nopietni un argumentēti jārunā un jāieklausās kolektīva viedoklī,” uz tālāko un vēlamo notikumu attīstību norāda Ruduša. Viņa arī piebilst, ka NEPLP argumenti tagad ir noslīkuši jezgā, kas ir radīta publiskajā telpā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti