Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā redzams, ka starptautiskā sabiedrība ir konsolidējusies nebijuši augstā līmenī, atbalstot Ukrainu. Tas esot arī labs signāls turpmākajam darbam šajā jomā.
Taujāta par iespējām ietekmēt Krievijas rīcību, Reire atzina, ka bieži vien tiek gaidīti ātri, vienkārši risinājumi, taču šādās situācijās tādu nav.
“Agresori cer uz zibenskaru, kas vēsturē parasti nenotiek. Arī, lai savaldītu agresoru, parasti cilvēki gaida, ka nāks izšķirošais lēmums, izšķirošs līderis to problēmu atrisinās. (..) Bet risinājums ir daudz kompleksāks un sarežģītāks. Tas ir tas, ko šobrīd starptautiskā sabiedrība dara,” skaidroja Reire.
Valstu centieni ir vērsti uz to, lai maksimāli ierobežotu Krievijas iespējas sēdēt pie ietekmes galdiem. Bet ar sankcijām cenšas vājināt Krievijas ekonomiku, jo “tas viss tiek izmantots, lai barotu kara mašīnu un turpinātu agresiju”.
“Bet viens ātrs risinājums nekad nav pastāvējis, un arī šajā gadījumā tāda nav,” sacīja Reire.
Komentējot iespējamo Ķīnas lomu šī konflikta atrisināšanā, Reire norādīja, ka tā nav nostājusies skaidri nevienā pusē un, no pašas Ķīnas interesēm raugoties, tā ir racionāla pozīcija. Tā mēģina balansēt un kalkulēt, kas nepārsteidz, jo šāda Ķīnas pozīcija novērota jau ilgstoši.
KONTEKSTS:
Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja, ka pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā. Konfliktā jau gājuši bojā vairāk nekā 500 civiliedzīvotāji, tajā skaitā 40 bērni.
Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.