Labrīt

Izdots Maijas Krekles romāns par Emīla Dārziņa mīlestību

Labrīt

Raķeškrāsns lauku mājā - ekonomiska un ar labu siltuma atdevi

Rīgā aizvadīta narkotiku sociālās problemātikas izpētei veltīta konference

Eksperte: Latvijā daudz «problemātisku narkotiku lietotāju»

Latvijas narkotiku lietošanas rādītāji Eiropas Savienības kontekstā ir vidēji, tomēr mūsu valstī ir daudz "problemātisko narkotiku lietotāju", intervijā Latvijas Radio sacīja Agnese Zīle-Veisberga, kura Iekšlietu ministrijā atbild par narkotiku apkarošanu.

Viņa norādīja, ka narkotiku lietošanas tendences Latvijā mēdz būt mainīgas - ir brīži, kad populāra ir marihuāna, bet pēc kāda laika atgriežas "klubu kultūra ar simulantiem". "Ja mēs salīdzinām Eiropas kontekstā, tad mēs esam kaut kur pa vidu lietošanas rādītāju ziņā. Latvijā ir daudz problemātisku lietotāju - tādu, kuri lieto katru dienu, injicē," sacīja Zīle-Veisberga.

Eksperti arī secinājuši, ka bieži vien cilvēks, kurš sācis lietot narkotikas, nesaņem nekādu sociālo atbalstu un "tā arī aiziet līdz beigām". "[Lietotājs] visbiežāk nonāk saskarē ar dienestiem tad, kad problēma ir ļoti izteikta. Ja procesu vēlas apturēt - tas jāveic agrāk. Ļoti svarīga ir profilakse. Programmām jābūt ar izstrādātu metodoloģiju, kas tiek īstenota skolās, starp ballīšu apmeklētājiem. Pārbaudes jārīko ļoti piesardzīgi. Kas notiks ar jaunieti pēc tam? Kāds ir šādas intervences rezultāts? Vai bērni pamet skolu, nonāk sociāli [nelabvēlīgā vidē]?" tā Zīle-Veisberga.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte sadarbībā ar Eiropas narkotiku sociālās izpētes sabiedrību (European Society for Social Drug Research) jeb ESSD un Iekšlietu ministriju no šī gada 26. līdz 28. septembrim organizēja ESSD 30. konferenci.

Šajā gadā konferences programmā tika iekļauti 30 ziņojumi par dažādām tēmām, piemēram, aplūkota narkotiku ierobežošanas politikas attīstība Eiropas valstīs, skaidrotas aktuālās tendences narkotiku lietošanas paradumos un izplatībā, pētniecības metodēs un teorijas attīstībā, kā arī analizētas pieprasījuma samazināšanas intervenču ietekmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti