Sadaļas Sadaļas

Nedzirdīgajiem

Kultūras ziņas

Nedzirdīgajiem

Pašvaldību vēlēšanu Ziņu speciālizlaidums

Aizliegtais paņēmiensAizliegtais paņēmiens. Operācija: «Vēlēšanu banāni»

Eksperiments: Vai partijas pirms vēlēšanām gatavas solīt pensionāriem atpūtu Kanāriju salās?

Pirms vēlēšanām solīts daudz, un īpaši daudz solījumu dod pensionāriem. Bet cik tālu partijas gatavas iet? LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” eksperimentā pārbaudīja, vai priekšvēlēšanu gaisotnē deputātu kandidāti gatavi apsolīt kādai pensionāru biedrībai uzsaukt trīs biedriem atpūtu Kanāriju salās, un atradās tādi, kas nebija galīgi noraidoši.  

Eksperimenta laikā partiju pārstāvjus Madonas, Ogres, Saldus un Bauskas novados uzrunāja kāda pensionāre, kura it kā pārstāv vietējo pensionāru biedrību, jautājot, vai ievēlēšanas gadījumā viņi varētu finansiāli atbalstīt trīs vai piecu biedrības pārstāvju ceļojumu uz Kanāriju salām, jo ar mazajām Latvijas pensijām paši viņi to nespēj atļauties. Pretī partija varētu saņemt šīs biedrības biedru atbalstu, tiesa, obligāti balsot par partijas kandidātiem gan nesola. 

Novadi nav pārāk lieli, un 70 senioru balsis partijas varētu iekārdināt, bet novadi nav arī tik mazi, lai partiju kandidāti visus pensionārus gluži pazītu vaigā. Un katrā novadā startē astoņi un vairāk sarakstu, kas nozīmē – ir konkurence.

Daļa uzreiz pasaka skaidru “nē”

Saldus novadā Latvijas Reģionu apvienības kandidāts Juris Levics godīgi pasaka, ka šāds stingrs solījums būtu melošana un balsu zvejošana, un to viņš darīt negrib.  

Ogres novadā Nacionālās apvienības kandidāts Egils Helmanis, šobrīd novada priekšsēdētāja vietnieks, aizbildinās ar mediju uzmanību, ja “Kanāriju salas, protams, skan ļoti jauki”, bet, viņaprāt, tad pašvaldība “dabūtu ļoti nopietnu triecienu no preses, jo prese šīs lietas ļoti pieskata”.

Madonas novadā Vidzemes partijas saraksta līderis Andris Dombrovskis, pašreizējais domes deputāts, arī saka, ka neko tādu apsolīt nevar, jo “mēs neesam solītāji, mēs esam uzņēmēji, kas dara savu darbu”.  

Arī Bauskas novadā “Saskaņas” kandidāts Andris Arcimovičs saka, ka solīt jau var visu ko, bet viņš ir reālists.  

Madonas novadā partijas “Izaugsme” kandidāts Artūrs Čačka, šobrīd domes deputāts, iesaka pēc šādiem solījumiem vērsties pie viņa politiskajiem oponentiem.

Ogres novadā Latvijas Reģionu apvienības pirmais numurs Andris Ronis saka, ka partija nav tā bagātākā, bet var noorganizēt kādu braucienu ar autobusu pa Latviju.  

Saldus novadā Nacionālās apvienības kandidāts Roberts Sipenieks norādīja, ka šādi ceļojumi nav pašvaldību prakse.  Bauskas novadā Latvijas Reģionu apvienības kandidāts Aleksandrs Novickis nosaka, ka viņš nav īstais adresāts šādam lūgumam.  

Vairāki  gatavi palīdzēt ar padomu, bet ne ar naudu      

Piemēram, Madonas novada Zaļo un Zemnieku savienības saraksta līderis Agris Lungevics, kas šobrīd ir Madonas domes priekšsēdētāja vietnieks, saka, ka pats tur bijis trīs reizes un var pastāstīt, kā var aizlidot, kur labāk dzīvot.  

Saldū Latvijas Zemnieku savienības saraksta līdere Ilze Kļava aicina braukt uz Briseli, to var organizēt ar Eiroparlamenta deputātes Ivetas Grigules palīdzību.   

Saprotošs un pretimnākošs ir arī Madonas novada pats domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters no “Vienotības”, kurš “apsola kaut ko padomāt”, ja tas būs iespējams.  

Vēl ir vairāki saraksti, kas sola vēl pakonsultēties ar partijas vadību, sola padomāt un atzvanīt, un ir arī tādi, kas ar šo pensionāri, kurai aiz muguras vēl ir vēl 70 vēlētāji, labprāt satiktos.  

Piemēram, Madonas novadā Latvijas Reģionu apvienības līderis Ojārs Krūmiņš vēlas satikties, nosakot “ja mums kaut kas sanāk, tad kāpēc gan nepalīdzēt”.

Bet īpaši 70 pensionāru lielais kolektīvs iepatīkas Ogres novada saraksta līderim no “Saskaņas” Jurim Laizānam, kas šobrīd ir arī Ogres novada deputāts un kurš aicina uz tikšanos, kuras laikā klāsta, ka šo ideju var apspriest “jūs atbalstāt… mūs kā politisko partiju, ja, mēs atbalstām jūs kā aktīvu pensionāru tādu, nu, pulciņu, vai klubiņu”.  Viņš gan atzīst, ka garantijas viņš nedod, bet mēģinās darīt visu,  “lai tās idejas, kas šodien izskanēja, tās lietas tiešām notiktu dzīvē”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt