Eksperiments: Sešgadniece atkārto Ivana ceļu. Un atkal – nekādas pieaugušo reakcijas

Pusgadu pēc traģēdijas Liepājā, kur pazuda un vēlāk Dubeņu mežā miris atrasts piecus gadus vecais Ivans Berladins, pilsētnieki arvien nepievērš uzmanību bērniem, kas vieni brauc sabiedriskajā transportā. To pierāda LTV7 Krievu redakcijas raidījuma "Itogi goda" veiktais eksperiments.

2018. gada 1.janvārī apritēs tieši pusgads kopš brīža, kad Liepājā pazuda un pēc 11 dienām miris atrasts piecgadīgais Ivans Berladins. LTV7 Krievu redakcijas raidījums devās uz pilsētu, kur zēns pazuda, lai noskaidrotu, vai ir mainījusies attieksme pret bērniem, kuri sabiedriskajā transportā brauc bez pieaugušajiem.

Raidījuma uz ielas uzrunātie pilsētas iedzīvotāji stāstīja, kā Liepāja vasarā pārdzīvoja, kad pazuda piecus gadus vecais Ivans, kā viņu meklēja teju visa pilsēta. Taču, kā rāda raidījuma veiktais eksperiments, bērni, kas pārvietojas vieni paši, arvien nevienu neuztrauc.

LTV7 Krievu redakcijas eksperimentā piekrita piedalīties sešus gadus vecā Veronika, kura dzīvo Liepājā. Meitenei eksperimenta laikā visu laiku līdzās bija viņas mamma un arī LTV7 Krievu redakcijas korespondente.

Ap plkst. 12 dienā meitene iekāpa 3. maršruta autobusā Pulkveža Brieža ielā.

Arī Ivans šovasar iekāpa 3. maršruta autobusā, tikai agri no rīta un citā pieturā. Veronika autobusā sēdēja viena pati, tālu no savas mammas. LTV7 raidījums filmēja ar slēpto kameru, tāpēc video meitene gandrīz nav redzama, var saskatīt vienīgi viņas cepures bumbuli.

Sākumā blakus Veronikai apsēdās kāda sieviete, kura bērnam nepievērsa nekādu uzmanību. Pēc tam viņai blakus apsēdās kāda jauniete, bet pēc tam – kāda dāma gados. Blakus sēdošais bērns nevienam nekādus jautājumus neradīja. Veronika izkāpa no 3. maršruta autobusa un Kuršu ielā plkst. 12.50 iekāpa starppilsētu reisa autobusā Nr. 904.

Ar to meitene aizbrauca līdz Dubeņiem – pieturai, kur izkāpa Ivans.

Arī šajā autobusā par sešgadīgo meiteni neviens nekādu interesi neizrādīja. Izņemot vienu sievieti, kura sēdēja meitenei blakus un kura pirms izkāpšanas no autobusa tomēr nolēma painteresēties – kur ir bērna mamma. Veronika atbildēja, ka mamma ir autobusā. Sieviete izkāpusi no autobusa, taču neatskatījās, lai atrastu meitenes mammu.

Veronika atzīst – braukt vienai autobusā viņai bija bail, lai arī mamma bija turpat.

"Es domāju, ka cilvēki nepārtraukti prasīs, kāpēc es esmu viena," teica meitene.

Nelāgi jutās arī Veronikas mamma. "Mani sapratīs jebkurš vecāks. Nav nevienas labas domas galvā, kad no redzesloka pazaudē savu bērnu," atzīst Veronikas mamma Jeļena.

LTV7 eksperimenta video (krievu valodā):

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Jau ziņots, ka neilgi pēc nepieskatītā mazā Ivana pazušanas un nāves arī LTV1 raidījums "Aizliegtais paņēmiens" eksperimentā pārliecinājās, ka mazs bērns viens pats bez kādiem jautājumiem divas stundas var staigāt un iepirkties Vecrīgā, vizināties ar mikroautobusiem Rīgā un pat doties ceļā ar starppilsētu autobusu. Pašvaldības policija sešgadnieci uzrunāja vien 45 minūtes pēc klaiņošanas pie Brīvības pieminekļa. Atbilstoši reaģēja tikai kāds šoferis un pasažiere autobusā ceļā uz Liepāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti