Dienas ziņas

Meklēs risinājumus romu veiksmīgākai iekļaušanai izglītībā

Dienas ziņas

Cik droši iedzīvotāji jūtas Jelgavas pusē

Gada sākumā iesaka iepirkties ar bankas karti

Eksperiments: Norēķināties ar karti varētu būt ātrāk

Eiro ieviešana vismaz sākotnēji nozīmēs arī garākas rindas veikalos, jo maksāt par precēm varēs vienlaikus divās valūtās. Banku kontos esošā nauda gan automātiski tiks pārvērsta uz eiro līdz ar 1. janvāra sākumu, tādēļ norēķināties ar karti varētu būt ātrāk. To apliecināja arī Latvijas Komercbanku asociācijas eksperiments.

Nākamā gada pirmajās divās nedēļās iepirkšanās var aizņemt vairāk laika nekā parasti, jo apritē būs gan lati, gan eiro.

Šajā laikā iepērkoties veikalā varēs maksāt abās valūtās, bet atlikums tiks izdots tikai eiro. Līdz ar to, kamēr pārdevēji veiks dažādo valūtu pārrēķinus, var veidoties garas rindas. Par to varēja pārliecināties arī šorīt universālveikalā „Stockmann" notikušajā eksperimentā.

"Mēs nomodelējām reālu situāciju kā tas varētu būt ar divām kasēm. Pircēji ar vienādiem pirkumiem vienā kasē devās cauri un maksāja tikai ar maksājumu kartēm. Otrā kasē devās cauri un maksāja gan ar latiem, gan ar eiro," stāsta Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāve Baiba Melnace.

Rezultātā 12 minūtēs ar maksājumu kartēm paspēja norēķināties 23 cilvēki, bet ar skaidru naudu – tikai 10.

"Ja parēķina uz stundu, tad tas jau ir starpība vairāk nekā 50 cilvēku, ja parēķina uz veselu darba dienu, tad starpība droši vien simtos cilvēku, kuri nestāv rindā un negaida un nekreņķējas paši un neuztrauc pārdevējus lieki," secina Melnace.

Pārdevēja Linda, kura eksperimentā apkalpoja ar skaidru naudu maksājošos klientus atzina, ka banku kartes tiešām esot parocīgākas.

"Ir divreiz raitāk, jo tur ir vienu pogu tu nospied un klients jau vada pinkodu. Teiksim, ja ir skaidra nauda, tad ir... Ja tev iedod banknoti, tad varbūt, jā, tev ir ātrāk izskaitīt, bet, kad atnes spainīti un izber, tad tev ir jāsēž un jāpārskaita 10 reizes, nu tas, protams, ir laikietilpīgi," atzīst kasiere.

Piebilstams, ka izņēmums latu un eiro vienlaicīgās apgrozības sistēmā būs sabiedriskais transports. Tajā pērkot biļeti, atlikums tiks izsniegts valūtā, ar kuru samaksāts par braucienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti