Eksāmenos lauku skolas joprojām atpaliek

Centralizēto eksāmenu rezultāti šogad nav ievērojami sliktāki kā iepriekšējos gados. Joprojām saglabājusies arī plaisa starp lauku un pilsētu skolu rezultātiem. Lauku skolu audzēkņi eksāmenus vidēji nokārtojuši sliktāk.

Latviešu valodas eksāmenu 12. klasēm vislabāk nokārtojuši mazo pilsētu skolu audzēkņi, tad seko Rīgas skolas un tad - skolēni no republikas nozīmes pilsētām, kas ir Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala,  Liepāja,  Rēzekne, Valmiera un  Ventspils. Lauku skolēniem rezultāti ir viszemākie.

Angļu valodas eksāmenā līderos - Rīgas skolas. Šo audzēkņu uzrādītais rezultāts - 65,3 % - ir pagaidām labākais. 

Tikpat labs rezultāts 65,3 % ir Rīgas skolēniem bioloģijas eksāmenā, kur, tāpat kā ķīmijas eksāmenā, rīdzinieki ir līderi. Tad kopvērtējumā seko rezultāti no lielajām republikas pilsētām. Tam seko pārējās pilsētās, un topa apakšā - lauku skolu audzēkņi. Tas, ka skolēni ieguvuši, piemēram, 50% eksāmenā, nenozīmē, ka apgūta tikai puse no mācību vielas. Eksāmenu organizētāji teic: 50% - tas ir labs rezultāts. 

Salīdzinoši vājākas sekmes ir fizikas un matemātikas eksāmenos. Turklāt fizikas eksāmenā Latvijā vidēji iegūti 39,8 %, kas ir mazāk nekā pirms gada, kad vidēji skolēni eksāmenā sasniedza gandrīz 50%.

Valsts izglītības satura centrs uzsver - šogad fizikas eksāmenu kārtojuši vairāk audzēkņu no profesionālajām skolām, kas varētu arī izskaidrot, kādēļ fizikas eksāmena rezultāti nav tik labi.

Matemātikas eksāmenā, par kura sarežģītības pakāpi šogad tika daudz diskutēts, rezultāti nav sliktāki kā citus gadus. 

Vērtējot skolas pēc to atrašanās vietas, fizikā un matemātikā rezultāti ir līdzīgi kā citos priekšmetos - labāk veicies skolēniem no dažādām pilsētām, sliktāk - bērniem no lauku skolām.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt