Ekonomisko un kibernoziegumu apkarotājiem būs piemaksas līdz 400 eiro

Valdība otrdien atbalstīja izmaiņas iekšlietu sistēmas iestāžu amatpersonu speciālo piemaksu kārtībā, kas paredz ieviest jaunas piemaksas policistiem, kuri apkaro smagus ekonomiskos noziegumus un kibernoziegumus.  

Kibernoziegumi un ekonomiskie noziegumi mūsdienās aizņem aizvien vairāk tiesībsargājošo iestāžu laika, bet vienlaikus tie ir arī noziegumi, kuros nepieciešama visaugstākā policijas darbinieku kvalifikācija, jo to izmeklēšanā policistiem ir nepieciešamas padziļinātas zināšanas ekonomikā un informācijas tehnoloģijās.

Ņemot vērā to, ka noziedznieki, piemēram, organizējot naudas atmazgāšanu vai izplatot bērnu pornogrāfiju, pastāvīgi ņem talkā jaunas metodes, atbildīgajiem policijas speciālistiem nepieciešams arī nepārtraukti sekot līdzi tehnoloģiju un metožu attīstībai.

Lai veicinātu nepieciešamo speciālistu piesaisti policijai un esošo speciālistu motivāciju, Iekšlietu ministrija ierosina noteikt jaunas piemaksas līdz 400 eiro policistiem, kuri apkaro smagus ekonomiskos un kibernoziegumus. Tāpat Iekšlietu ministrija ar papildus piemaksām iecerējusi veicināt arī organizētās noziedzības apkarošanu – policistiem, kuri tajā iesaistīti, paredzēts palielināt piemaksu no 356 līdz 400 eiro.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība") intervijā Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena" sacīja, ka Valsts policija bieži vien zaudē kvalificētus darbiniekus, kuri lielākas daļas pāriet darbā privātās iestādēs. Vēl salīdzinoši nesen kāds augsti kvalificēts darbinieks ar lielisku izglītību pārgājis darbā uz Eiropolu, kur atalgojums ir nesalīdzināmi lielāks. „Ja mēs kaut kādā veidā negribēsim grozīt, ir diezgan naivi domāt, ka kaut kas mainīsies,” pauda Kozlovskis.

Viņš gan arī piebilda, ka valdības lēmums tikai paredz iespēju piešķirt piemaksas tiem, kuri to ir pelnījuši. Tas nenozīmē, ka piemaksas jau šobrīd tiek izmaksātas.

Savukārt pētniece Ilona Kronberga pauda, ka ir jāievieš skaidra novērtēšanas sistēma, balstoties uz kuru tiks piešķirtas piemaksas. Viņasprāt, primāri ir jāvērtē preventīvais darbs, kurā tiek strādāts, lai noziedzīgi nodarījumi vispār nenotiek.

Tāpat liela nozīme ir arī izglītībai, kas ļauj atklāt sarežģītus noziegumus. Piemēram, ja policija vēlas iegūt Rīgas Ekonomikas augstskolas absolventus, tad ir jāpiedāvā attiecīgs atalgojums. Turklāt, it sevišķi militārās struktūrās, ir jādod ne tikai finanšu stabilitāte, bet arī iespēja plānot savu dzīvi, bilda Kronberga.

Intervija ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski ("Vienotība"), VID pārstāvi Inetu Bernāni un eksperti Ilonu Kronbergu
00:00 / 17:11
Lejuplādēt

Saskaņā ar likuma grozījumiem, Valsts policijas amatpersonām un Valsts policijas Iekšējā drošības biroja finansēšanai  2015.gadā un turpmāk katru gadu plānots piešķirt papildu finansējumu 1,32 miljonu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt