Ekonomikas ministram jārod risinājumi saistībā ar novecojušo dzīvojamo fondu

Lai risinātu novecojušā un nepietiekamā dzīvojamā fonda jautājumu, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") rezolūcijā ekonomikas ministram Ralfam Nemiro ("KPV LV") ir uzdevis apzināt pašvaldību apsaimniekoto dzīvojamo ēku atbilstību drošuma prasībām un piedāvāt risinājumus situācijas uzlabošanai, informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs.

"Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.

Ekonomikas ministrijas atbildīgajām amatpersonām, ministram uzņemoties vadību, beidzot ir jānāk klajā ar risinājumiem, kas veicinātu arī mūsu tautsaimniecības attīstību," norādījis Kariņš.

Ministru prezidents rezolūciju izdevis, balstoties uz Valsts kontroles revīzijas ziņojumā "Vai tiek izpildīti priekšnoteikumi pašvaldību pārvaldīšanā un kontrolē esošu ekspluatācijā pieņemtu ēku atbilstībai drošuma prasībām" konstatēto.

Kariņš sagaida, ka Ekonomikas ministrija kā būvniecības un mājokļu politikas veidotājs piedāvās, kā ilgtermiņā sakārtot dzīvojamo fondu, lai tā izmantošana atbilstu drošības prasībām un iedzīvotāju vajadzībām.

KONTEKSTS:

Valsts kontrole revīzijā secināja, ka tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju dzīvo savos vai īrētos dzīvokļos pašvaldību apsaimniekotos daudzdzīvokļu namos, no kuriem daudzi ir veselībai un dzīvībai bīstami, un kopumā izpratnes un līdzekļu trūkuma dēļ daudzdzīvokļu ēku stāvoklis pasliktinās.

Valsts kontrole situāciju izpētīja 10 pašvaldībās: gan lielajās pilsētās, piemēram, Daugavpilī un Valmierā, gan pilsētās ar lauku teritorijām, piemēram, Limbažos un Saldū, kā arī pašvaldībās ar pamatā tikai lauku teritorijām (Tērvetē).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti