Dienas ziņas

VARAM sola uzraudzīt notikumu attīstību Rīgas domē

Dienas ziņas

Diskutē par Olaines un Ķekavas novadu robežu

Eiropas Vietējās solidaritātes dienas Preiļos

Eiropas Vietējās solidaritātes dienās Preiļos viesi no Ukrainas

Jau ceturto gadu Latvijā notiek Eiropas Vietējās solidaritātes dienas. Šogad nedēļas garumā sadarbību un izpratni par demokrātiskām vērtībām kopā ar Austrumu partnerības valstīm stiprina 35 Eiropas pašvaldības. Viena no tām ir Preiļu novads kopā ar draugiem no Ukrainas. 

Eiropas Vietējās solidaritātes dienās Preiļos ieradušies viesi no Ukrainas pilsētas Ņižinas. Šajā reizē Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi kopā ar ciemiņiem piedalās 1. starptautiskajā radošajā meistarklasē un veido piespraudes ar atstarojošiem elementiem. Tā kā tikšanās ideja ir veicināt izpratni vietējā sabiedrībā par Austrumu partnerības valstīm, darbu vidū neizpaliek arī diskusijas par abu valstu vērtībām un mediju informatīvo telpu.

"Mēs televīzijā dažādos kanālos varam dažādu informāciju redzēt. Tāpēc, man liekas, ir ļoti svarīgi, ka ir tiešā saskarsme ar cilvēkiem. Tā ir patiesā dzīve," stāstīja Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītāja Elita Jermolajeva.

"Šajā brīdī, kad mums ir tik smags laiks, iegūt tādu draugu kā latviešu tauta ir ļoti svarīgi. Jūs mums esat morāls atbalsts," uzsvēra Ņižinas pilsētas biznesa sieviešu padomes priekšsēdētāja Tamāra Stratilata.

Eiropas Vietējās solidaritātes dienas Preiļos notika pirmo reizi, un to aktivitāšu projektam izvēlēts nosaukums "Roku rokā draugu lokā".

"Ukrainai un Latvijai ir ļoti līdzīga vēsture, jo īpaši kultūra. Tas ir jānovērtē, un ir jāatbalsta citam cits. Mums tagad ir jautājums par Eiropas Savienību. Jūs jau tur esat, bet mēs vēl tikai ejam un ņemam piemēru no jums," stāstīja Ņižinas pilsētas iedzīvotāja Aleksandra.

Solidaritātes veicināšana ar Austrumu partnerības valstīm ir Eiropas līmeņa iniciatīva, kurā svarīgi iesaistīt vietējos iedzīvotājus un mudināt viņus izprast, cik liela nozīme ir sadarbībai, kā arī - kādas pašlaik ir aktuālākās problēmas Eiropas austrumos.

"Tas galvenais mērķis šīm solidaritātes dienām ir nostiprināt iedzīvotāju aktivitāti. No viņu pilsētas 20 puiši ir bojā gājuši frontē. Tas ir briesmīgi, ka faktiski 21. gadsimtā un Eiropā, - jo Ukraina arī tīri ģeogrāfiski tomēr ir Eiropā -, ka notiek karš. Kā viņi paši saka, viņi neredz īsti, kā tas varētu atrisināties," stāstīja Preiļu novada domes Attīstības daļas vadītāja Jermolajeva.

Kopumā Eiropas Vietējās solidaritātes dienu aktivitātes vēl līdz 23. novembrim notiks 35 Eiropas valstu pašvaldībās, to vidū četras ir no Latvijas. Līdz ar Preiļiem viesus no Austrumu partnerības valstīm – Ukrainas un Gruzijas – uzņem arī Ādažu un Pārgaujas novadi, kā arī Jūrmalas pilsēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt