Sadaļas Sadaļas

Eiropas prokurors Doniks: No ES budžeta ik gadu izkrāpj 5 miljardus eiro

Šī gada beigās – nākama gada sākumā darbu uzsāks Eiropas Prokuratūra, kura sākotnēji fokusēsies uz finanšu noziegumiem, un tā ir nepieciešama, jo saskaņā ar statistiku katru gadu no ES budžeta un fondiem izkrāpj 5 miljardus eiro, Latvijas Radio pastāstīja Eiropas Prokuratūras prokurors Gatis Doniks.

Latvijas pārstāvi Doniku par Eiropas prokuroru 27. jūlijā apstiprinājusi Eiropas Savienības Padome. Viņa pilnvaru termiņš Eiropas prokurora amatā būs seši gadi, ko Eiropas Savienības Padome var papildus pagarināt par trīs gadiem.

Doniks prokurora pienākumus pašlaik veic Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta Metodikas nodaļā. Viņš Latvijas prokuratūrā strādā kopš 2001.gada.

Doniks Latvijas Radio pastāstīja, ka darbs pie Eiropas Prokuratūras izveides sākās jau 2013. gadā, bet bija jāgroza Eiropas Savienības (ES) pamatdokumenti un līgumi. Prokuratūra ir nepieciešama, jo lieli ES līdzekļi ik gadu tiek izkrāpti, un pašreiz ES tiesībsargājošo iestāžu tīklam nav iespēju apkarot noziedzīgus nodarījumus, kas apdraud ES finanšu intereses.

Tagad Eiropas līmenī prokuratūrai būs reāla kompetence apkarot šos noziegumus, sākumā fokusējoties uz finanšu noziegumiem, kā arī savstarpēji saistītiem naudas atmazgāšanas, korupcijas, dokumentu viltošanas, krāpšanas noziegumiem, stāstīja Doniks. 

Nākotnē plānots paplašināt Eiropas Prokuratūras kompetenci, ļaujot tai cīnīties ar terorismu, ieroču nelikumīgu apriti.

Eiropas Prokuratūra (angl.: EPPO - European Public Prosecutor's Office) plāno uzsākt darbu no novembra līdz februārim, vispirms būs  jāizveido iekšējā kārtība. Eiropas Prokuratūras birojs strādās arī Latvijā un nodarbosies ar lietām, kas saistītas ar Latviju, informēja Doniks.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt