Eiropas Pilsoņu balvu piešķir Lienei Dambiņai un atbalsta aktivitātei #FreeBelarus

Eiropas Parlamenta (EP) 2021. gada Eiropas Pilsoņu balva piešķirta Latvijas Bērnu slimnīcas fonda (BSF) un Pusaudžu resursu centra (PRC) vadītājai Lienei Dambiņai un biedrības “Viegli palīdzēt” īstenotajai aktivitātei Baltkrievijas iedzīvotāju atbalstam #FreeBelarus.

EP "ETP grupas" Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis informēja, ka EP Eiropas Pilsoņu balvas komiteja paziņojusi, ka no Latvijas Eiropas Pilsoņu balva par ilgstoši nozīmīgu, nesavtīgu darbu sabiedrības labā piešķirta Dambiņai, kura ir arī vairāku labdarības akciju, piemēram, "Eņģeļi pār Latviju", iniciatore, tā palīdzot uzlabot dzīves kvalitāti tūkstošiem bērnu un jauniešu, kā arī viņu ģimenēm.

Dambiņu nominējušie EP deputāti Inese Vaidere ("Jaunā Vienotība") un Ivars Ijabs ("Attīstībai/Par!") bija pārliecināti, ka viņa, ar kuru lepojas Latvijā, ir pelnījusi arī Eiropas mēroga atzinību, un tas ir novērtēts un atbalstīts arī Eiropas Pilsoņu balvas komitejā.

Liene Dambiņa pateicas par novērtēšanu: "Vēlētos izteikt lielu pateicību par mana darba novērtējumu. Palīdzība bērniem – mūsu jaunākajai paaudzei – tas ir patiešām svarīgi. Īpaši jauki, ka šis novērtējums ir vienā dienā un sakrīt ar man ļoti svarīgu notikumu – šodien atvērām Pusaudžu resursu centrus Latvijas reģionos Valmierā, Ventspilī un Daugavpilī, lai ikvienam jaunietim būtu iespēja ar kādu aprunāties un tikt sadzirdētam. 

Darbi, ko paveicis Bērnu slimnīcas fonds un Pusaudžu resursu centrs, ir paveikti, pateicoties lieliskiem cilvēkiem, ar kuriem strādāju ikdienā. Paldies ikvienam!"

BSF ir lielākā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas rūpējas par bērnu veselību, piesaistot sabiedrības palīdzību. Ar Dambiņas atbalstu Bērnu slimnīca mazajiem pacientiem un viņu ģimenēm nodrošina neatsverami vērtīgu palīdzību grūtajā dzīves posmā. Piemēram, pēc Dambiņas iniciatīvas izveidotajā BSF Vecāku mājā vecāki var saņemt ne tikai praktisku, bet arī emocionālu atbalstu. Savukārt programma "Ārkārtas gadījumi" ļauj palīdzību sniegt tiem bērniem, kuriem ārstniecība ir iespējama tikai ārpus Latvijas, turklāt bieži tā nepieciešama steidzami.

Savukārt Dambiņas izveidotajā PRC profesionālu bezmaksas palīdzību saņem vairāk nekā 650 jaunieši ar mentālās veselības grūtībām un riskiem, kā arī viņu ģimenes. Centrs darbojas pēc principa – nevis sodīt vai ievietot slēgta tipa iestādēs, bet palīdzēt pusaudža konkrētajā dzīves situācijā novērst riskus. Ļoti nozīmīgs ir PRC ieguldījums pusaudžu atbalstam tieši Covid-19 pandēmijas laikā, kas jauniešiem ir bijis īpaši grūts periods.

Tāpat Dambiņa ir viena no labdarības akcijas "Eņģeļi pār Latviju" autorēm. 2020. gadā vien tās ietvaros izdevās savākt vairāk nekā 500 000 eiro, lai ārstētu bērnus, kuriem citu iespēju šādus līdzekļus piesaistīt nebūtu.

Eiropas Pilsoņu balva piešķirta arī Ineses Vaivares vadītās biedrības “Viegli palīdzēt” īstenotajai aktivitātei Baltkrievijas iedzīvotāju atbalstam #FreeBelarus.

Paziņojumā medijiem Vaivare norādīja, ka apbalvojums ir novērtējums neskaitāmu cilvēku aktivitātei: “Latvijas atbalsts Baltkrievijai nevarētu tikt īstenots bez jauniešiem un NVO, kas organizēja Baltkrievijai veltīto Baltijas ceļu, bez vairāk nekā diviem simtiem ziedotāju, kas ļāva ātri reaģēt un atbalstīt pilsonisko sabiedrību Baltkrievijā, bez domubiedriem, kas jebkurā diennakts laikā bija gatavi sniegt atbalstu bēgošajiem un piekautajiem, bez valsts iestādēm, kas cilvēcīgi meklēja risinājumus krīzes situācijā. Visvairāk gan gribu izcelt "Twitter" kontu @free_belarus_lv - unikālu pilsoniskās komunikācijas piemēru, kur brīvprātīgie arvien katru dienu tulko ziņas par Baltkrieviju, cīnoties ar dezinformāciju un veidojot atbalstu Latvijā. Mēs visi bijām kopā kā cilvēki, kas padod roku kaimiņam. Mēs visi arvien ceram, ka baltkrievi drīz varēs dzīvot patiesi brīvā Baltkrievijā.”

Eiropas Pilsoņu balvu ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina ES Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti