Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Skolēni Latvijai atved trīs bronzas medaļas

Eiropas informātikas olimpiādes medaļnieki par panākumiem pārsteigti un priecīgi

Eiropas jauniešu informātikas olimpiādē trīs skolēni no Latvijas izcīnījuši trīs bronzas medaļas. Trešdien jaunieši no Maskavas atgriezās Rīgā, kur viņus sagaidīja kupls atbalstītāju pulks. Skolnieki atklāja, ka ir pārsteigti un priecīgi par sasniegto.

"Personīgi es negaidīju, ka man būs medaļa.

Es cerēju, ka man būs punkti, kur nu vēl medaļa. Bet viss izvērtās ļoti, ļoti veiksmīgi, un esmu ļoti priecīgs," stāstīja Salaspils 1. vidusskolas skolēns Artis Vijups.

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēns Matīss Kristiņš priecājās, ka beidzot ir sasniedzis kaut ko ļoti īpašu. Savukārt Druvas vidusskolas skolēns Ansis Gustavs Andersons atzina, ka jūtas patīkami, jo nekad nebija piedalījies tik lielā pasākumā.

"Līdz šim vispār laikam pirmā medaļa programmēšanā," teica Andersons.

Medaļnieki pārstāv skolas no dažādām Latvijas vietām. Gatavošanās bijusi nopietna - risināti paaugstinātas grūtības uzdevumi, bijušas papildu nodarbības pie skolotājiem un ne tikai.

"Viņi nevis kā citi vasarā atpūtās - šie skolēni arī vasarā nāca uz nodarbībām Pirmajā programmēšanas skolā un arī mājās daudz risināja uzdevumus, lai varētu sagatavoties tādā pietiekami augstā līmenī," stāstīja programmēšanas skolotājs Raivis Ieviņš.

Puiši stāstīja, ka uzdevumi olimpiādē neesot bijuši viegli un atzina, ka saņemt godalgotu vietu bez liela darba nebūtu iespējams.

"Mēs pat īsti nezinājām precīzi, ko mēs darām, bet ar laiku mēs sapratām, ka jāpamēģina kādā olimpiādē piedalīties. Nu, tas viss ir mēģināšana, un beigās iespējas parādās," stāstīja Vijups.

"Daudz jātrenējas, visu laiku jātrenējas gandrīz," piebilda Andersons.

Diviem no medaļniekiem ir 14 gadi, bet vienam tikai 12. Skolotājs stāstīja, ka daudzi cilvēki netic, ka šādā vecumā var programmēt tik augstā līmenī. Bet šie skolēni var, viņš uzsvēra.

"Patiesībā viņi tikai divus gadus apmēram mācās programmēšanu. Tad, kad viņi nonāks līdz pasaules olimpiādei, viņi jau būs tik augstā līmenī, ka bail domāt, cik fantastiski būs. Jūs vēl par viņiem dzirdēsiet!" stāstīja skolotājs.

Olimpiāde norisinājās Krievijā. Kopumā tajā piedalījās 80 skolēni no 23 valstīm. 
 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti