Pēcpusdiena

"KVV Liepājas metalurgs" neveiks 2,7 miljonu eiro maksājumu Valsts kasei

Pēcpusdiena

"Gan Bei" lietā kriminālvajāšanu lūdz sākt pret deviņām personām

Gada Eiropas cilvēks Latvijā - mācītājs Juris Cālītis

Eiropas gada cilvēks Latvijā – mācītājs Juris Cālītis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Par Eiropas gada cilvēku Latvijā šogad atzīts mācītājs un Zvannieku mājas bērnu un ģimeņu aprūpes centra dibinātājs un vadītājs Juris Cālītis, vēsta Latvijas Radio raidījums "Pēcpusdiena".

Biedrības "Eiropas kustība Latvijā" pārstāve Liene Valdmane raidījumā atzina, ka Eiropas gada cilvēks Latvijā noskaidrots sabiedriskajā balsojumā. Desmitniekā iekļuvuši dažādi cilvēki – tostarp politiķi un pavārs Mārtiņš Sirmais.
 
Trijniekā iekļuva skolotāja Iveta Ratinīka, kas saņēma atzinību par mācīšanu domāt kritiski un bez bailēm paust savu viedokli, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Toms Šmēdiņš, kā arī mācītājs Juris Cālītis.

Valdmane atzina, ka konkurence fināla balsojumā bijusi ļoti sīva. Par Cālīti nobalsojuši vairāki tūkstoši – to, cik tieši cilvēku atdeva savu balsi par Cālīti, viņš pats varēs saskaitīt, jo viņš balvā saņēma konfektes, kuru skaits ir atbilstošs balsu skaitam.

Cālītis pēc balvas saņemšanas raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka ir pārsteigts par iegūto atzinību, un pauda prieku, ka viņa personība vai darbība iedrošinājusi vai mudinājusi citus raudzīties uz lietām ar citām acīm. "Mēs varam ļoti daudz ar savu atvērtību," teica mācītājs. 

Nozīmīgo titulu Cālītis nopelnījis ar neizmērojamo cilvēkmīlestību. Zvannieku kopiena, kas dod mājvietu bērniem bez vecākiem, pirms desmit gadiem uzņēma septiņus somāļu bēgļus. Intervijās Juris Cālītis uzsver, cik svarīgi ir neizstumt bēgļus no sabiedrības, apliecinot   savu labo gribu un mīlestību.

Jau ziņots, ka titulu "Eiropas gada cilvēks Latvijā" piešķir jau 18 gadus, un to saņem cilvēks, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā Eiropā un vērtību integrēšanā Latvijā.

Iepriekšējos gados balsojumā uzvarēja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs, arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, mūziķis Renārs Kaupers, sportists Aigars Apinis, žurnāliste Ina Strazdiņa, politiķis Valdis Dombrovskis,  pērn – bokseris Mairis Briedis.

Sarunu ar mācītāju Cālīti un skolotāju Ratinīku trešdien, 30.decembrī, būs iespējams klausīties Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti