Eiropas cilvēka Latvijā titula pretendenti: Levits, Vaidere un Dombrovskis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Eiropas cilvēka Latvijā gada balvu saņems vai Eiropas Savienības tiesnesis Egils Levits, eiroparlamentāriete Inese Vaidere („Vienotība") vai premjers Valdis Dombrovskis („Vienotība"), portālu lsm.lv informēja Eiropas kustība Latvijā.

Tieši šīs trīs amatpersonas ir iekļuvušas aptaujas finālā, kur rīkotāji ir paredzējuši vietu trim kandidātiem. Konkursa uzvarētājs būs zināms jau nākamajā otrdienā, 17.decembrī.

Kā ik gadu par Eiropas cilvēku Latvijā varēja balsot ikviens Latvijas iedzīvotājs. Balsotāji arī norādījuši, kāpēc tie savas balsis ir atdevuši par vienu vai otru cilvēku. Izvērtējot Levita devumu, balsotāji ir uzsvēruši viņa nopelnus, izstrādājot Satversmes preambulas projektu un veicinot patriotisku, vienlaikus eiropeisku domāšanu. Vaidere saņēmusi daudz atzinīgu vārdu par savām aktivitātēm Eiropas Parlamentā, popularizējot Latviju un nevairoties no politiski neērtām sarunu tēmām. Savukārt Dombrovskis ieguvis balsotāju cieņu kā politiķis, ar kuru lepoties gan Latvijas, gan Eiropas līmenī un kuram piemīt augsta atbildības sajūta un morālā stāja krīzes situācijās.

Šogad balsojumā piedalījušies iedzīvotāji no visas Latvijas, līdztekus jau minētajām personībām kā titula pretendentus minot arī finanšu ministru Andri Vilku („Vienotība"), kora „Latvija" māksliniecisko vadītāju Māri Sirmo, Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču, teātra un operas režisoru Alvi Hermani,  Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētāju Aldi Austeru, teātra, filmu un operas režisoru Viesturu Kairišu, Eiropas Parlamenta deputāti Sandru Kalnieti („Vienotība"), Rundāles pils muzeja direktoru Imantu Lancmani, Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu („Vienotība"), filmu režisoru Jāni Nordu u.c.

Tituls „Gada Eiropas cilvēks Latvijā" ik gadu ir piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanā Eiropā. 2012. gadā par tādu tika atzīts pasaules paralimpiešu čempionātu laureāts Aigars Apinis. Līdzšinējos gados lielu sabiedrības pateicību saņēmuši arī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, ES komisārs Andris Piebalgs, Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, dziedātājs Renārs Kaupers, žurnāliste Ina Strazdiņa un citi.

Šobrīd tiek apkopota arī informācija par 2013. gada notikumiem Latvijā, ko balsotāji ir atzinuši par būtiskākajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti