Eiroparlamenta vēlēšanās Latvijā iepriekš nobalsojuši 6,8%

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Trijās dienās, kad varēja iepriekš nobalsot par Eiropas Parlamenta (EP) deputātu kandidātiem, šādu iespēju izmantoja 100 306 vēlētāji jeb 6,8%, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Visaktīvāk šo iespēju izmantoja rīdzinieki - Rīgā nobalsoja 38 143 jeb 9,22%vēlētāju. Vidzemē savas balsis iepriekš atdeva 27 670 cilvēki jeb 6,78% vēlētāju, Latgalē – 11 109 pilsoņi jeb 4,88%, Kurzemē – 11 319 jeb 5,76%, bet Zemgalē – 12 065 jeb 5,32% vēlētāju.

Iepriekšējā balsošana Eiropas Parlamenta vēlēšanās beigusies piektdien pulksten 16:00, un cilvēki, kuri rīt vēlēšanās kādu iemeslu dēļ nevarēs piedalīties, šo iespēju izmantoja. Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzsver, ka piedalīšanās vēlēšanās ir atbalsts valsts demokrātiskajai iekārtai.

Cimdars norādīja, ka, neejot uz vēlēšanām, cilvēki dod pasaulei ziņu, ka neatbalsta savas valsts eksistenci, un tas var radīt kārdinājumu "stiprās rokas" atbalstītājiem iekšzemē un ārvalstīs mainīt situāciju mūsu valstij nelabvēlīgā virzienā.

Tikmēr komisijā norāda, ka pirmās vēlēšanu dienas aizvadītas mierīgi. Netiek gan noliegts, ka pārbaudījums esot "izaugsmes grūtības" iecirkņu komisijām, kurām šogad pirmo reizi jāstrādā ar vēlēšanu gaitas žurnālu elektroniskajā formātā. Taču arī šis darbs veicoties ar katru dienu labāk, un iemaņas un prasmes nostiprinās.

Dažos iecirkņos gan kļūmes gadījušās pašiem vēlētājiem, kad urnā iemestas vēlēšanu zīmes bez aploksnes un līdz ar to nav derīgas.  

Vēlēšanas notiks 24.maijā, iecirkņi strādās no pulksten 7:00 līdz 20:00, uz astoņām vietām Eiroparlamentā pretendē 14 partiju saraksti. CVK vēlēšanu rezultātus apkopos jau naktī uz svētdienu, taču publiskos tikai naktī uz pirmdienu, kad slēgs pēdējo iecirkni Itālijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti