Eiropā atzinīgi novērtētas LTV priekšvēlēšanu debates jauniešiem platformā «16+»

Eiropas raidorganizāciju apvienība (EBU) atzinīgi novērtējusi Latvijas Televīzijas (LTV) organizētās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu debates platformā “16+”, izvirzot raidījumu oriģinālformātu skatei, kas notiks EBU Radošuma forumā septembrī, informēja LTV.

Pērn pirms Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām LTV Ziņu dienesta komanda platformā “16+” radīja Latvijā līdz šim nebijušas debates jauniešiem, iesaistot viņus pašus satura veidošanā. Diskusiju ar politiķiem vadīja Jānis Geste kopā ar influenceriem Roju Rodžeru un Kristiānu Grāmatiņu.

LTV veidotā priekšvēlēšanu diskusija izcelta ziņu žanrā kopā ar satura projektiem no Vācijas, Nīderlandes, Somijas, Beļģijas un Francijas. Trīs labākie oriģinālprojekti tiks apbalvoti – uzvarētājus noteiks mediju ekspertu balsojums EBU Radošuma forumā, kas šogad attālināti notiks 29. un 30. septembrī.

“Ziņu dienestā allaž meklējam veidus, kā uzrunāt pēc iespējas plašāku skatītāju loku, tostarp jauniešus. Debatēs dinamiskā formā devām iespēju jauniešiem diskutēt ar politiķiem par viņiem būtiskiem tematiem, mudinājām iesaistīties politiskajos procesos un doties uz vēlēšanām. Ir gandarījums, ka šis formāts guva ne tikai jauniešu, bet arī nozares profesionāļu atzinību,” paziņojumā medijiem norādīja LTV Ziņu dienesta direktore Iveta Elksne.

Pēdējo divu gadu laikā šī ir otrā reize, kad Ziņu dienesta veidotais saturs saņem augstu novērtējumu. Pirms diviem gadiem “Aizliegtā paņēmiena” veidotā izlaušanās spēle “Latvija” tika atzīta par labāko projektu EBU Radošuma forumā. “Šīs atzinības apliecina, ka Latvijas Televīzijas saturs ir konkurētspējīgs un starptautiski novērtēts,” norādīja Elksne.

Kopumā EBU dalīborganizācijām ir 185 unikāli satura kanāli, kas paredzēti Z paaudzei. Latvijā par tādiem uzskatāmi LTV eksperimentālā satura platforma “16+”, kas darbojas “YouTube”, un Latvijas Radio Pieci.lv.

Z paaudzi EBU definē kā “jaunos pieaugušos” vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Šī ir auditorija, ko tradicionālajiem mediju kanāliem – lineārajai televīzijai un lineārajam radio – ir ļoti sarežģīti sasniegt, jo tās mediju patēriņa paradumi ir atšķirīgi.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu debates jauniešiem:

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti