Panorāma

Eiro informatīvais tālrunis - noslogots

Panorāma

«Vienotībai» un RP Saeimas vēlēšanās būs vienots saraksts

Eiro Latvijā: kā gadumijā strādās bankas?

Eiro Latvijā: Kā gadumijā strādās bankas?

Mūsdienās cilvēki pieraduši, ka vairāki banku pakalpojumi pieejami augu diennakti visas nedēļas garumā, bet saistībā ar Latvijas pāreju no latiem uz eiro decembra divās pēdējās un janvāra divās pirmajās dienās būs neilgi pārrāvumi banku pakalpojumu saņemšanā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums „Panorāma".

Gan no veikalu kasieres, gan banku pārstāvji iepriekšējās dienās pauduši ieteikumus janvāra sākumā pēc iespējas norēķināties ar banku maksājumu kartēm, jo tas būs visātrākais un vienkāršākais veids, kamēr apritē reizē būs abas valūtas.

Maksājumu kartes arī ir pakalpojums, kurš naktī no 31. decembra uz 1. janvāri būs vismazāk ietekmēts. Banku pārstāvji prognozē, ka problēmas norēķināties ar karti varētu būt stundu pirms un pusstundu pēc pusnakts. Tas nenozīmē, ka šajā laikā kartes vispār nedarbosies. Ja neizdodas samaksāt ar pirmo reizi, pēc brīža jāmēģina vēlreiz un visam vajadzētu būt kārtībā. Kādu brīdi šajā naktī var nestrādāt maksājumi ar karti internetā.

Ja ir jāveic naudas pārskaitījums, kuru saņēmējam noteikti jāsaņem vēl šajā gadā – tas jāizdara vēlākais 30. datuma priekšpusdienā.

Ar mazliet ilgākām neērtībām jārēķinās tiem, kuri pirms eiro ieviešanas tomēr vēl gribēs no bankomātiem izņemt latus. Bankomāti pakāpeniski tiks slēgti sagatavošanai uz eiro izdošanu jau sākot no 30. decembra pēcpusdienas. Tie pilnībā nedarbosies apmēram pusstundu pirms un stundu pēc gadumijas. Bet jau rīta pusē nekādām problēmām ar bankomātu darbību vairs nevajadzētu būt.

Daļa banku sola uz dažām stundām atvērt savas filiāles arī pilnīgi visās brīvdienās, taču jārēķinās, ka šajās dienās filiālēs nesniegs pilnu pakalpojumu klāstu – neformēs hipotekāros kredītus vai citus lielus darījumus. Vai būs vaļā kāda no jums interesējošām filiālēm, varat uzzināt vēršoties konkrētajā bankā. Plānots, ka 2. Janvārī pilnīgi visiem banku pakalpojumiem jābūt atpakaļ ierindā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti