Dienas notikumu apskats

Saūda Arābija nosodījusi ASV Senātu par „iejaukšanos iekšējās lietās”

Dienas notikumu apskats

Stājies spēkā pamiers Jemenas stratēģiski svarīgajā Hudeidas ostas pilsētā

Eigims aizturēts lietā par korupciju 4 miljonu eiro vērtos būvniecības iepirkumos

Eigims aizturēts lietā par korupciju 4 miljonu eiro vērtos būvniecības iepirkumos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Korupcijas novēršanas un aizturēšanas birojs (KNAB) sācis krimināllietu par četru miljonu eiro vērtajiem iepirkumiem, kurus veikusi Daugavpils pilsētas dome. Otrdien, 18. decembrī, notikusi kratīšana bijušā pilsētas mēra Riharda Eigima darba vietā, vēlāk viņš arī aizturēts.

KNAB uzmanības lokā līgumi par skolu remontu

KNAB uzmanībā nonākuši līgumi, ko Daugavpils pašvaldības dome noslēdza ar firmu "Modus Būve" par divu skolu remontu – pamatskolas "Saskaņa" (tur plānota plaša pārbūve) un Daugavpils Poļu ģimnāzijas (tajā atjauno sporta zāli).

Abos gadījumos līgumi noslēgti par daudz augstākām summām, nekā sākotnēji plānots. Pamatskolas remonta izmaksas pēc atkārtota iepirkuma izsludināšanas pieauga par vairāk nekā pusmiljonu.

Poļu ģimnāzijas zāles remonts papildu būvdarbu dēļ kļuvis divreiz dārgāks – turklāt tas joprojām nav pabeigts, neskatoties uz to, ka zālei bija jābūt gatavai šogad.

KNAB pieļauj, ka saistībā ar šiem iepirkumiem prasīts 10 000 eiro liels kukulis.

Viens no diviem lietā aizturētajiem cilvēkiem ir nesen no Daugavpils mēra amata gāztais Eigims. Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "De facto" ir zināms, ka kratīšana notika Eigima bijušajā darba vietā, izņemts darba dators un arī iepirkumu dokumenti.

KNAB tiekas ar domes darbiniekiem 

Daugavpils domes deputāts Jānis Dukšinskis atklāja, ka KNAB pārstāvji tikās ar vairākiem darbiniekiem, viņus interesēja datortehnika, ko lietojis bijušais domes priekšsēdētājs, kā arī vairāku iepirkumu dokumentācija.

“Viņi bija jau pirms komitejas sēdes, ap plkst. 11.00. Viņi bija pie manis kabinetā. Aprunājāmies. Viņus interesēja daži iepirkumi par 2017. un 2018. gadu, datortehnika, ko lietoja bijušais domes priekšsēdētājs. Vēlāk viņi tikās ar Prelatova kungu, droši vien bija arī Iepirkumu nodaļā, lai saņemtu nepieciešamos dokumentus. Kādas darbības tālāk viņi veic, man nav zināms," teica Dukšinskis.

Tikmēr esošais Daugavpils domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs,

Eigima partijas biedrs Igors Prelatovs pēc vairāk nekā stundu garas sarunas aiz slēgtām durvīm ar KNAB darbiniekiem no komentāriem atteicās. "Runājām par Ziemassvētkiem," viņš noteica.

Pēc 48 stundu aizturēšanas KNAB nepieciešamības gadījumā vat piemērot bargāku drošības līdzekli – apcietinājumu, kuru pēc izmeklētāja ierosinājuma piemēro tiesa. KNAB pieteikumus parasti vērtē Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa. Tiesā Latvijas Radio noskaidroja, ka pagaidām KNAB nav lūdzis piemērot apcietinājumus.

"Modus Būve" atsakās no komentāriem

Būvdarbu veicējs firma "Modus būve" daļēji pieder uzņēmējam Jānim Sprūgam, kas iepriekš ziedojis Eigima bijušajai partijai Zaļo un Zemnieku savienība vairāk nekā 7000 eiro. LTV sazvanīja "Modus Būve" biroju, taču tur paskaidroja, ka uzņēmuma valdes locekļi pašlaik nevar runāt.

LTV sazvanīja arī Daugavpils pilsētas domes Centralizēto iepirkumu nodaļas vadītāju Aināru Streiķi, taču viņš par krimināllietā ierautajiem iepirkumiem neko pastāstīt nevarēja.

Jautāts, kāpēc iepirkums pamatskolai "Saskaņa" izsludināts otro reizi, Streiķis sacīja: "Es nemācēšu teikt, mums jau nav viens iepirkums. Es nemācēšu teikt, kurš iepirkums par ko izbeigts."

Kopējā KNAB kriminālprocesā ierauto iepirkumu summa, ieskaitot nodokļus, – vairāk nekā četri miljoni eiro.

KONTEKSTS:

KNAB šā gada septembrī sācis kriminālprocesu par to, ka Daugavpils pilsētas domes amatpersona pieprasījusi kukuli 10 000 eiro apmērā no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils pilsētas domes veiktajām iepirkumu procedūrām. KNAB paziņojumā medijiem neminēja šīs amatpersonas vārdu, taču norādīja, ka šobrīd šajā lietā ir aizturētas divas personas. 

LTV un Latvijas Radio vēstīja, ka viens no aizturētajiem ir Daugavpils pilsētas bijušais mērs Eigims.

"Crediweb.lv" pieejamā informācija liecina, ka "Modus būves" īpašnieki ir Jānis Sprūga – 60%, Ainārs Butkus un Jurijs Malahvejs – pa 20%.  2017. gadā uzņēmums strādājis ar 3,6 miljonu eiro apgrozījumu un 11 200 eiro peļņu, vēsta Rus.lsm.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti