Ārpus Rīgas

Liepājas ostā sākts vērienīgs dzelzceļa izbūves un rekonstrukcijas projekts

Ārpus Rīgas

Kurzemē uz autoceļiem ir seši stacionārie fotoradari, būs arī divi pārvietojamie

Daugavpils mēram jāpilnveido savas latviešu valodas zināšanas

Eigimam latviešu valodas zināšanas jāuzlabo pusgada laikā

Daugavpils mēram Rihardam Eigimam latviešu valodas zināšanas jāpilnveido pusgada laikā. Šādu termiņu noteicis Valsts valodas centrs (VVC), kas iepriekš Eigimu sodīja par to, ka viņš nelieto valsts valodu augstākā līmeņa otrajā pakāpē, kā to nosaka likums.

Daugavpils mēra Eigima apsveikums nupat aizvadītajos valsts svētkos ir populārs apskates objekts sociālajos tīklos, kur komentāri par Daugavpils domes priekšsēdētāja valsts valodas zināšanu līmeni nebūt nav glaimojoši.

Arī Daugavpils iedzīvotāji vēlētos labākas sava pilsētas mēra valsts valodas zināšanas, jo tas arī pilsētas tēlam būtu pienesums, atzina Latvijas Radio aptaujātie pilsētnieki.

Lai arī Eigimam ir 1997.gadā izsniegts dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanu augstākā līmeņa otrajā pakāpē, VVC valsts valodas lietojuma pārbaudē septembra beigās konstatēja, ka Daugavpils mērs nelieto valsts valodu likumā prasītajā līmenī, stāstīja centra pārstāve Sarmīte Paulēna.

"Atbilstoši, izvērtējot viņa valodas lietojumu, ir uzlikts sods," teica Paulēna, gan neatklājot soda apmēru. "Bet domāju, ka pietiekams apmērs, lai būtu motivācija turpmāk mācīties."

No Eigima kolēģiem – Daugavpils domes deputātiem – pirmais, kas norādīja uz mēra valsts valodas trūkumiem, tiesa, jau pēc stāšanās mēra amatā, bija iepriekšējais Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa"). Iepriekš sapratne bija, tagad vairs nav.

"(..) Domāju, ka diezvai, komunicējot Daugavpils vārdā Lielo pilsētu asociācijā, Latvijas Pašvaldību savienībā, Ministru kabinetā ar valdības pārstāvjiem, gan viņš var saprast, ko viņam saka, gan viņš var pateikt, ko viņš grib pateikt par pilsētu," teica Elksniņš.

Koalīcijas deputāti no "Latgales partijas" pretēji apliecina, ka problēmu komunikācijā nav. Daugavpils mēra latviešu valoda ir saprotama, teica Jānis Lāčplēsis.

Pats Daugavpils mērs Eigims latviešu valodas zināšanu problēmu apzinās un sola valsts valodas zināšanas uzlabot, kas viņam ir jāizdara pusgada  laikā. Mācības jau notiekot.

Daugavpilī valsts valodas zināšanu pilnveidei piešķirti budžeta līdzekļi. Domes vadītājs no tiem atteicies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt