Eigima sūdzību par Valsts valodas centra lēmumu skatīs nākamgad

Trešdien, 24.oktobrī, tiesas sēde, kurā plānoja skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima ("Mūsu partija") sūdzību par Valsts valodas centra (VVC) lēmumu par viņa valsts valodas nepietiekamo lietojumu, ir pārcelta uz nākamā gada sākumu.

Sēde pārcelta, jo Daugavpils domes priekšsēdētājs neieradās tiesā, skaidroja Eigima pilnvarotā persona, juriste Dzintra Nikolajenko.

“Eigims pārsūdz Valsts valodas centra direktora [Māra] Baltiņa kunga pieņemto lēmumu, ar kuru ir atzīts, ka viņš nepārvalda pilnā apjomā valsts valodu, kāda viņam ir nepieciešama profesionālo darbību veikšanai,” sacīja Nikolajenko.  

Dzintra Nikolajenko: Eigima sūdzību par valodas centra lēmumu skatīs nākamgad
00:00 / 00:48
Lejuplādēt

“Tā kā likums nosaka, ka administratīvās lietas izskatīšanā jāpiedalās personai, kura iesniedz sūdzību, un personai, kuru sauc pie administratīvās atbildības, bet Eigims ir izbraucis darba darīšanās uz Gruziju; tiesas sēde tika pārcelta uz 2019.gada gada 23.janvāri,” pastāstīja Nikolajenko.

KONTEKSTS:

Daugavpils tiesa Preiļos plānoja sākt skatīt Riharda Eigima ("Mūsu partija") sūdzību par Valsts valodas centra (VVC) pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas nepietiekamo lietojumu.  

Lai arī Eigimam pirms vairāk nekā 20 gadiem izsniegts dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas augstākā līmeņa otrajā pakāpē, Valsts valodas centrs pagājušā gada septembrī konstatēja, ka Daugavpils mērs nelieto valsts valodu likumā prasītajā līmenī.

Eigimam bija jāmaksā naudas sods un pusgada laikā jāuzlabo valsts valodas lietošanas prasmes. Taču atkārtotā pārbaude liecināja, ka viņa valsts valodas zināšanas aizvien ir nepietiekamas.

Valsts valodas centrs Eigimam piemēroja naudas sodu, un centram bija jāsniedz prasības pieteikums tiesā par deputāta pilnvaru anulēšanu.

Bet Eigims iesniedzis VVC sūdzību par pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas prasmēm. Sūdzību vispirms izskata iestādē, pēc tam - tiesā divās instancēs.

Tagad VVC prasības pieteikumu par Daugavpils domes priekšsēdētāja mandāta anulēšanu tiesā sniegs tikai pēc tam, kad būs stājies spēkā galīgais lēmums par viņa valsts valodas lietojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt