Dienas ziņas

Strenču sabiedriskā pirts ar pagātnes auru

Dienas ziņas

Ceļš pēc remonta – bieds autovadītājiem

Iedzīvotāji nobažījušies par pasta nodaļas slēgšanu

Eglaines ciema iedzīvotāji nobažījušies par pasta nodaļas slēgšanu

Ilūkstes novada Eglaines ciems var palikt bez pasta nodaļas. Ar šādu paziņojumu pie vietējiem iedzīvotājiem vērsās uzņēmuma "Latvijas pasts" pārstāvji. Īpaši satraucoša šī ziņa ir vecāka gadu gājuma cilvēkiem, kuriem pasta neesamība ievērojami apgrūtinās dažādu pakalpojumu saņemšanu.

Ar Ilūkstes novada Eglaines ciema iedzīvotājiem Latgales reģionālā televīzija tikās pie pagasta pārvaldes ēkas. Eglainieši, īpaši cilvēki gados, bija satraukušies par vietējās pasta nodaļas slēgšanu, par ko uzņēmuma "Latvijas pasts" pārstāvji paziņoja pirms dažiem mēnešiem, tiekoties ar iedzīvotājiem sapulcē. Tika panākta arī mutiska vienošanās, ka nodaļa strādās līdz gada beigām, taču ciemata ļaudis vēlas, lai pasts darbotos arī turpmāk.

"Man liekas, ka laukos ir palikuši tāda vecums cilvēki, par kuriem vajadzētu valstij arī parūpēties. Pasts ir vieta, kur viņi satiekas, pastā un pastniece pastāsta jaunumus, kādi ir [pagastā] notikuši," stāstīja Eglaines ciema iedzīvotāja Maija.

"Pagastam pasts ir ļoti nepieciešams, mēs esam cilvēki ļoti solīdos gados, mums nav interneta mājās, mums jāmaksā visi rēķini. Nezinu, kāpēc tādas domas radās, ka šī pasta nodaļu ir jāslēdz ciet, bet mēs to nevēlamies. Mēs vēlētos, lai kaut vai viens uzņēmējs, ierēdnis atbrauktu pie mums un pateiktu, ka mēs jums radām tādu un tādu darbavietu, bet visi, kuri ierodas, tikai likvidē, tas ir genocīds pret Latvijas iedzīvotājiem," pauda Eglaines ciema iedzīvotāja, pensionāre Valentīna.

Lai tiktu līdz tuvākai pasta nodaļai, cilvēkiem būs jāmēro 13 kilometri līdz Ilūkstei, bet daži no viņiem, piemēram, cilvēki ratiņkrēslā to izdarīt nevarēs, jo autobusi nav pielāgoti viņu pārvadāšanai.

Ceļa izdevumi, samaksa par pensijas piegādi mājās, kas nākamgad paliks divreiz augstāka, tas viss būtiski ietekmēs pensionāru maciņus, konstatēja Eglaines pagasta pārvaldes vadītāja Marta Petrova.

Jautājot par iemesliem, kāpēc tiks slēgta Eglaines pasta nodaļa, "Latvijas pasts" Latgales reģiona vadītāja Inga Raklinska atbildēja, ka plānots mainīt nodaļas darba modeli, nevis pilnībā to likvidēt. Iemesls, kāpēc tas tiek darīts - zems pasta pakalpojumu pieprasījums.

"To plānots pielāgot iedzīvotāju reālajām vajadzībām, mainot Eglaines pasta nodaļas darbības modeli un darba laiku. Šobrīd šis modelis ir zināms - tā ir plānota viena stunda katru darba dienu, izņemt sestdienas un svētdienas," klāstīja Raklinska.

Jauno modeli plānots ievest līdz gada beigām. Lai noteiktu iedzīvotājiem ērtāko pasta darba laiku, uzņēmuma pārstāvji plāno vēlreiz tikties ar eglainiešiem un pagasta vadību. Tikšanās varētu notikt līdz novembrim, apgalvoja Raklinska.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt