Ēdināšanas uzņēmums ar «aplokšņu algu» izmaksu valstij nodarījis 37 000 eiro zaudējumus

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par “aplokšņu algu” izmaksu ēdināšanas uzņēmumā. Nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 37 000 eiro apmērā.

Šī gada jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde veica sešas kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā ēdināšanas uzņēmuma telpās, personu dzīves vietās un grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumā. Kratīšanu laikā tika atrasti un izņemti skaidras naudas līdzekļi 10 750 eiro apmērā, kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – kases sistēmas,  darba laika uzskaites tabeles, datori, datu nesēji, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā. 

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka ēdināšanas uzņēmums laikā no 2017. gada aprīļa līdz 2018. gada decembrim grāmatvedības reģistros nav uzskaitījis darba algas un uzņēmumā reģistrētajiem darbiniekiem ir neoficiāli izmaksājis neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu skaidrā naudā.

Uzņēmums arī nodokļu administrācijai sniedzis nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām. Tādējādi, nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam tika nodarīts kaitējums – vairāk nekā 37 000 eiro apmērā.  
 
Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 217.1 panta un 218. panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto, un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. 

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija pašlaik netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti