Panorāma

Atsaka braucienu pasažierim riteņkrēslā

Panorāma

Pasaulē bažas par Merkeles veselību

Eda Šīrana koncerta dēļ – satiksmes ierobežojumi

Eda Šīrana koncerta dēļ Rīgā būs satiksmes ierobežojumi un sastrēgumi

Piektdien, 12.jūlijā, Lucavsalā gaidāms šogad lielākais ārzemju mākslinieka koncerts Latvijā – 55 000 apmeklētāju, kas ieradīsies uz britu dziesminieka Eda Šīrana koncertu Lucavsalā, krietni mainīs arī pārējo rīdzinieku ikdienu. Jau no ceturtdienas būs ierobežota satiksme pasākuma apkaimē, bet koncerta dienā sastrēgumi, visticamāk, bloķēs Pārdaugavu.  

ĪSUMĀ:

  • Personalizētās biļetes ir mākslinieka prasība.
  • Tikai trešā daļa apmeklētāju ir no Latvijas.
  • Rīgā būs satiksmes ierobežojumi, prognozē sastrēgumus.
  • Policija sola censties izveidot “zaļo vilni” izbraukšanai no Rīgas.
  • Apmeklētājus aicina ierasties kājām vai ar sabiedrisko transportu.
  • Būs speciāls trolejbusa maršruts no LU un arī velonovietnes.
  • Jau no ceturtdienas būs satiksmes ierobežojumi.

Ieejas vārti uz koncertu tiks vērti jau pulksten 16, bet zināms, ka Eds Šīrans uz skatuves kāps plkst. 21.00. Pirmo reizi Baltijā ir personalizētas ieejas biļetes, gaidāma trīskārša drošības kontrole un garas rindas.

Uz katras biļetes ir pircēja vārds un uzvārds. Pie ieejas pārbaudīs, vai tas sakrīt ar dokumenta datiem, kur redzams jūsu vārds un fotogrāfija. Līdznācēji ierodas kopā ar biļešu pircēju.

“Šis viss ir mākslinieka uzstādījums! Un tā doma ir, lai pēc iespējas samazinātu biļešu nonākšanu otrreizēji tirgū un spekulēšanu,” skaidroja  “L Tips Agency” pārstāve Līva Toniņa.

Ja ir vārdu nesakritība, to būs iespējams nokārtot arī divos informācijas centros Lucavsalā. Tikai trešā daļa apmeklētāju ir no Latvijas.

Zaķusalā līdz TV tornim būs ierobežota satiksme, tur izveidota Igaunijas un Lietuvas fanu autobusu stāvvieta. Lucavsala privātam transportam būs slēgta vispār.  Sastrēgumi draud arī tiem, kas pilsētu vēlēsies pamest.

“Lai kaut cik atvieglotu šo situāciju, mēs jau no pulksten 15 izveidosim zaļo vilni izbraukšanai no pilsētas pa Mūkusalas ielu, Ziepniekkalna ielu, līdz pagriezienam uz Baložiem. Cerams, tas kaut nedaudz atvieglos šo situāciju,” pastāstīja Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Aleksandrs Bukēvičs.

Apmeklētājus aicina ierasties kājām vai ar sabiedrisko transportu. Būs arī velo novietnes.

“Mēs izveidojām speciālu trolejbusa maršrutu no Latvijas Universitātes uz Salu tiltu, tālāk kājām tieši cauri tunelim uz teritoriju,” pastāstīja Rīgas domes Satiksmes organizācijas pārvaldes vadītāja Rudīte Reveliņa.

Teritorijā darbosies visu operatīvo dienestu apvienotais štābs. Cilvēkus, kam ir bailes no pūļa, aicina īpaši izvērtēt atrašanos 55 tūkstošu vidū. Tāpat aicina saudzēt zīdaiņu dzirdi.

“Savlaicīgi iegādājaties austiņas, lai bērniem nerastos sekas lielā trokšņa vai skaļuma dēļ,” ieteica Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājas vietniece Māra Dīriņa

Pēc pēdējās dziesmas satiksme Mūkusalas ielā un uz Salu tilta uzbrauktuvēm tiks slēgta vispār, lai ļaužu masas varētu doties projām.

Tieši piektdien Eds Šīrans izdod arī jauno albumu, līdz ar to koncerts Rīgā būšot ļoti īpašs. Līdz šim popmūzikas zvaigzne albuma “Divide” tūres ietvaros jau nospēlējusi 260 koncertus.

Satiksmes ierobežojumi

Piektdien, 12. jūlijā, no plkst. 08.00 līdz plkst. 24.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot operatīvo transportu, transportlīdzekļus ar pasākuma organizētāja atļaujām un iedzīvotājus un uzņēmumus, kuri atrodas ielas slēgtajā posmā) Zaķusalas krastmalā, posmā no Salu tilta līdz Televīzijas tornim.

Ceturtdien, 11. jūlijā, jau no plkst. 8.00 līdz pat sestdienas rītam, 13. jūlija, plkst. 8.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot operatīvo transportu, transportlīdzekļus ar pasākuma organizētāja un Pārdaugavas izpilddirekcijas izsniegtām atļaujām un iedzīvotājus un uzņēmumus, kuri atrodas ielas slēgtajā posmā) Lucavsalas ielā.

Piektdien, 12. jūlijā, no plkst. 22.00 līdz plkst. 24.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot operatīvo transportu, transportlīdzekļus ar pasākuma organizētāja atļaujām un iedzīvotājus un uzņēmumus, kuri atrodas ielas slēgtajā posmā) Mūkusalas ielā, posmā no Akmeņu ielas līdz Bauskas ielai.

No 11. jūlija plkst. 20.00 līdz 12. jūlija plkst. 24.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt, kā arī atstātie transportlīdzekļi tiks piespiedu kārtā pārvietoti ar autoevakuatora palīdzību uz tuvāko iespējamo stāvēšanai atļauto vietu (izņemot transportlīdzekļus ar pasākuma organizētāja atļaujām) Zaķusalas krastmalā, posmā no Salu tilta līdz Televīzijas tornim, Lucavsalas ielas abās pusēs, Laivu ielas abās pusēs (Lucavsala), Mūkusalas ielas rotācijas aplī, Merķeļa ielā posmā no Krišjāņa Barona ielas līdz Inženieru ielai (izņemot sabiedrisko transportu), kā arī Pulkveža Brieža ielā 60 m garā posmā no trolejbusu galapunkta virzienā uz Hanzas ielu (izņemot sabiedrisko transportu) un Ganību dambī, posmā no ēkas Nr. 3, korpuss 1 līdz Pētersalas ielai (izņemot sabiedrisko transportu).

Tāpat autovadītājiem jārēķinās, ka piektdien, 12. jūlijā, no plkst. 7.00 līdz plkst. 24.00 Mūkusalas ielā, posmā no Akmeņu ielas līdz Bauskas ielai, brauktuves paplašinājumā pie ēkas Nr. 8 un sadalošajā joslā no Akmeņu ielas līdz dzelzceļa tiltam tiks aizliegts apstāties un stāvēt, kā arī atstātie transportlīdzekļi tiks piespiedu kārtā pārvietoti ar autoevakuatora palīdzību uz tuvāko iespējamo stāvēšanai atļauto vietu (izņemot transportlīdzekļus ar pasākuma organizētāja atļaujām). Arī DUS „Neste” Mūkusalas rotācijas aplī tiks aizliegts stāvēt automašīnām.

Ierobežojumi būs arī tiem, kuri pārvietojās pa Daugavu. Piektdien, 12. jūlijā, no plkst. 8.00 līdz 24.00 tiks aizliegta kuģošanas līdzekļu tauvošanās un enkurošanās Mazajā Daugavā, un no plkst. 15.00 līdz plkst. 24.00 tiks slēgta kuģošanas līdzekļu satiksme Mazajā Daugavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt