ECT: Krievijas valstspiederīgais Latvijā turēts pārmērīgi ilgā pirmstiesas apcietinājumā

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) atzinusi, ka Krievijas valstspiederīgais Igors Baņņikovs savulaik Latvijā turēts pārmērīgi ilgā pirmstiesas apcietinājumā, liecina ECT mājaslapā publicētais spriedums.

1966.gadā dzimušais Baņņikovs, kurš patlaban izcieš Krievijā 16 gadus ilgu cietumsodu par savulaik Latvijā paveiktu slepkavību un huligānismu pastiprinošos apstākļos, vērsās ar sūdzību Strasbūras tiesā par pārmērīgi ilgo pirmstiesas apcietinājumu Latvijā un par šajā laikā ierobežotajām tikšanās iespējām ar ģimeni. Otro vīrieša sūdzību tiesa noraidīja. Sūdzības iesniedzējs nebija prasījis kompensāciju, un ECT viņam tādu arī nepiešķīra.

ECT spriedumā norāda, ka, kaut gan pirmstiesas izmeklēšana tika pabeigta mazāk nekā septiņos mēnešos no iesniedzēja aresta brīža, tomēr pirmstiesas apcietinājums bijis pārāk ilgs. Proti, krimināllieta Rīgas apgabaltiesai tika nodota 2003.gada 6.janvārī, bet tikai 2004.gada 10.maijā notika pirmā tiesas sēde. Šajā laikā netika veiktas nekādas procesuālas darbības, un kopumā gaidīšanas laiks ilga vienu gadu, četrus mēnešus un trīs dienas. ECT nesaskatīja iemeslus tik ilga gaidīšanas laika nepieciešamībai.

LETA jau ziņoja, ka Baņņikovs savulaik Latvijā tika notiesāts par slepkavību un huligānismu pastiprinošos apstākļos. Latvijā Baņņikovs tika arestēts 2002.gadā un notiesāts 2004.gadā. Vēl pēc septiņiem gadiem pēc paša vēlēšanās viņš tika pārvests soda izciešanai uz Krieviju.

Baņņikovs vērsās Strasbūras tiesā, sūdzoties par Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 5.panta un 8.panta pārkāpumiem.

Viņš sūdzējās ne tikai par pārmērīgo pirmstiesas apcietinājuma ilgumu Latvijā, bet arī par cietuma iestāžu atteikumu viņa partnerei un meitai apmeklēt ieslodzīto līdz pat 48 stundas garās vizītēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti