Sadaļas Sadaļas

ECT izbeidz tiesvedību par Latvijas pieteikumu pret Dāniju Misānes lietā

Ņemot vērā to, ka strīds par Latvijas pilsones Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai (DĀR) Latvijas un Dānijas starpā ir atrisināts, Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ir nolēmusi lietu svītrot no izskatāmo lietu saraksta, informēja Ārlietu ministrija (ĀM).

Šī gada 19. februārī Latvija vērsās ECT ar pieteikumu pret Dāniju saistībā ar Latvijas valstspiederīgās Kristīnes Misānes izdošanu DĀR.

20. februārī Dānijas tiesa atcēla Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikas Republikai un nolēma nodot viņu Latvijai, pamatojoties uz Latvijas Ģenerālprokuratūras izdoto Eiropas apcietinājuma lēmumu. 

3. martā Kristīne Misāne tika nogādāta Latvijā. Ņemot vērā, ka pēc Kristīnes Misānes nodošanas Latvijai bija zudis risks, ka viņa varētu tikt izdota DĀR, Latvija lūdza svītrot lietu no ECT izskatāmo lietu saraksta, jo strīds starp Latviju un Dāniju bija atrisināts.

Tiesas lēmums ir galīgs un nepārsūdzams.

KONTEKSTS:

2018. gada decembrī Latvijas pilsoni Kristīni Misāni Dānijas lidostā aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem. Misānei Dienvidāfrikā draudēja cietumsods līdz 15 gadiem. Pati Misāne iepriekš skaidroja, ka no Dienvidāfrikas bēga, glābjot sava bērna dzīvību.   

Dānija gatavojās Misāni izdot Dienvidāfrikai. Jauns pavērsiens lietā notika 18. februārī, kad Latvijas tiesa pēc Ģenerālprokuratūras lūguma apstiprināja aresta orderi par Misānes izdošanu Latvijai. Aresta orderis prasīts, jo saņemti jauni pierādījumi kriminālprocesa sākšanai Latvijā. Iepriekš prokuratūrai bija pierādījumi tikai par bērna saskarsmes tiesību pārkāpšanu – šis pārkāpums nav pietiekami smags Latvijas pilsones izprasīšanai no citas valsts.

24. februārī Dānijas tiesa oficiāli pieņēma lēmumu par Misānes izdošanu Latvijai, un 3. martā viņa tika atvesta uz Latviju.

Misāne iepriekš izteikusies, ka nevēlas izbēgt no soda, bet grib to izciest Latvijā, kur varēs redzēt savus bērnus.

Misāne no ieslodzījuma Latvijā tika atbrīvota 20. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt