E-veselības sistēma laukos nestabila arī interneta dēļ

Pirmajās dienās, kopš e-veselības sistēma recepšu un darbnespējas lapu izrakstīšanai jālieto obligāti, tā darbojās lēni un ar traucējumiem. Turklāt laukos e-veselības sistēmas darbību vēl vairāk apgrūtina fakts, ka ne visur ir pieejams stabils interneta pieslēgums.

Piemēram, trešdien ģimenes ārstei Annai Mironovskai Kocēnu novada Dauguļu feldšeru punktā sistēmu nācās vairākkārt pārstartēt. Lai gan veidojās rindas, pacienti bija saprotoši.

Mironovska ikdienā pacientus pieņem Dikļos, Zilajākalnā un Dauguļos. Daktere stāstīja, ka jaunā e-veselības sistēma pagaidām strādā diezgan nestabili. Tādēļ uz pieņemšanu cilvēkiem nākas gaidīt daudz garākās rindās un mediķiem - vairākkārt pārbaudīt, vai ievadītie dati sistēmā tiešām ir saglabāti. Tas rada lieku stresu gan ārstiem, gan arī pacientiem.

“Vakarā, atbraucot mājās, nolēmu pārbaudīt zilās lapas, un dati nebija saglabājušies, un viss bija jāievada no jauna. Tas nozīmē, ka šie dati vienmēr jānēsā līdzi papīra formātā,” sacīja ārste.

Līdz ar jauno datorsistēmu krietni pagarinās viena pacienta pieņemšanas laiks, ierasto aptuveni 15 minūšu vietā nu aizrit pat pusstunda. Tiesa gan, pacienti Dauguļos ir saprotoši, jo ārsta prakse šeit ir salīdzinoši neliela.

Laukos ģimenes ārstiem stabilu sistēmas darbību vēl vairāk apgrūtina fakts, ka ne visur ir pieejams stabils interneta pieslēgums. Piemēram, Dauguļu feldšeru punktā daktere izmanto mobilo internetu.

“Mobilais internets arī nav diez ko stabils, tikko es biju izmesta no šīs sistēmas, jo nebija pienācis signāls pienācīgi spēcīgs. Tas nozīmē, ka man atkārtoti ir jāpieslēdzas, un tas atkal prasa kaut kādu laiku,”  stāstīja Mironovska.

Traucējumus e-veselības sistēmā laiku pa laikam novēro arī aptiekās. Farmaceiti gan uzsver, ka cilvēki nav pietiekami informēti par to, ka, lai medikamentus saņemtu, aptiekā nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu.

Jau ziņots, ka pirmajā darbības dienā sistēmā bijuši arī ilgstoši tehniski traucējumi. Bet ne visi ģimenes ārsti vispār ir šajā obligātajā valsts sistēmā - līdz otrdienas vēlai pēcpusdienai astoņas prakses nebija pieteikušās, lai pieslēgtos e-veselības sistēmas lietošanai.  

1 komentārs
Anonīms lietotājs 17977
Muļķu zeme, bet pie varas ir galvenie muļķi!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti