E-talonus vilcienos izmēģinās Rīgā, tad domās par ieviešanu visā Latviju

Rīdziniekiem ir cerība no šā gada jūlija ar e- talonu norēķināties arī par braucieniem vilcienā Rīgas robežās. To paredz Rīgas domes un Satiksmes ministrijas vadības pirmdien parakstītais nodomu protokols. Nākotnē ir nodoms e-talonus ieviest arī braucieniem ar vilcienu pa visu Latviju, taču šie plāni vēl ir visai miglaini.

E-talonu braukšanai ar vilcienu Rīgas robežās mēģināja ieviest pirms pāris gadiem. Pieprasījums pēc taloniem, ko pārdeva vilcienu biļešu kasēs, gan bija neliels un projekts apturēts. Tādēļ e-talonu ieviesēja „Rīgas kartes” vērsās tiesā pret „Pasažieru vilcienu”, bet tagad puses domstarpības risina mierizlīguma sarunās. Ja viss noritēs, kā iecerēts, ar e-talonu par braucieniem ar vilcienu Rīgas robežās varēs norēķināties no jūlija beigām.

Pirmdien parakstītais nodomu protokols tāpat paredz „Rīgas satiksmes” piemērotās atlaides ieviest arī braucienos ar vilcienu. „Rīgas dome iesaistīsies šajā pasākumā un ir gatava apmaksāt braucienus vilcienos tām personu grupām, kurām Rīgas sabiedriskajā transportā braukšana ir bez maksas, piemēram, pensionāriem, skolēniem un arī citām grupām, kam ir atlaide. Lai nerastos situācija, ka, piemēram, par braucienu ar vilcienu pensionāram ir jāmaksā, bet tramvajā braukšana ir par velti. Lai šī sistēma būtu vienota,” skaidroja „Pasažieru vilciena” pārstāve Jana Priedniece.

E-talona ieviešana galvaspilsētā un atlaižu nodrošināšana no Rīgas budžeta prasīs aptuveni 350 000 latu gadā. Nākotnē e-talonus plānots ieviest braucieniem ar vilcienu pa pārējo Latvijas teritoriju, taču konkrēti termiņi nav noteikti. Satiksmes ministrs Anrijs Matīss norāda - vispirms ir jāredz un jāvērtē, kā e-taloni darbojas braucienos ar vilcieniem Rīgas robežās, un tad elektroniskā norēķinu sistēma jāievieš pasažieru pārvadājumos ar vilcienu arī pārējā Latvijā.

„Katrā ziņā šobrīd ir runa tikai par Rīgas robežām. Tuvākajā laikā tiks izanalizētas iespējas, kā šo norēķinu sistēmu varētu attiecināt arī uz visu valsti un „Pasažieru vilciens” ir apņēmības pilns šo sistēmu ieviest arī visā valstī. Tas būs pakāpenisks process. Vispirms ir jānodrošina tās infrastruktūras uzstādīšana piepilsētas vilcienos, elektriskajos vilcienos un tad, protams, pakāpeniski tas tiks attīstīts tālāk,” norādīja ministrs.

Līdz ar to tiem cilvēkiem, kuri ar vilcienu brauc uz Tukumu, Ogri vai citur ārpus galvaspilsētas, vēl kādu laiku braucieniem ar vilcienu būs jāpērk biļetes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti