Dienas ziņas

11. novembra krastmalā iededz sveces, godinot karavīrus

Dienas ziņas

VUGD apbalvo labākos dienesta darbiniekus

Patriotisma audzināšana Džūkstes pamatskolā

Džūkstes pamatskolā jau 26 gadus ir patriotisma stunda

Tukuma novada Džūkstes pamatskolā jau divdesmit sešus gadus ir tradīcija - 11. novembrī  rīkot  patriotisma audzināšanas stundu, kad skolēniem atgādina gan par Bermontiādi, gan brīvības alkām pirms Latvijas neatkarības atgūšanas.

11. novembra  rīts Džūkstes pamatskolā ir tāds pats kā citi un tomēr citādāks. Jau tradicionāli tas sākas ar patriotiskās audzināšanas stundu. Un jautājumi – kāpēc? - šeit neizskan.

„Es tā aptuveni zinu, kas tas ir…kad izdzinām no Rīgas bermontiešus,” saka Džūkstes pamatskolas audzēknis Kristaps Jaunzems.

Papildinot vēstures stundās runāto par sīvajām cīņām pret bermotiešiem 1919. gada 11. novembrī, neizpaliek arī mazāk pieminēta diena - 1988. gada 11. novembris, kad atkal tika uzvilkts sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs. Ar šo dienu Džūkstē  arī aizsākusies  patriotisma audzināšanas stundas tradīcija.

„Pati pirmā bija ļoti, ļoti nozīmīga, jo tad, kad visā valstī jau 1988. gadā atzina otrreizējo atdzimšanu, tad skola pēc būtības bija vienīgā vieta, kurā sāka svinēt,” atceras 8.klases audzinātāja Inta Glode.

Latvijas brīvība šodienas jauniešiem ir pašsaprotama, tomēr  kļūt par savas zemes patriotu nevar ne vienā stundā, ne arī vienā nedēļā, it īpaši jauktajās ģimenēs, par to aizdomājas arī Džūkstes pamatskolas audzēknis Oskars Malafajs:

„Tā lieta ir, ka mana mamma ir krieviete. Es nevaru teikt, ka viņa tā domā…mums pietrūkst vairāk domāt par savu tautu. Es domāju, ka mēs pārāk daudz uzmanības pievēršam uz to, kas notiek citās valstīs, nekā uz savējo.”

Patriotisma stunda noslēdzas ar gājienu uz Brīvības cīņās kritušo karavīru piemiņas vietu, kur tiek iedegtas svecīšu liesmiņas un   vairāk nekā 130 skolēnu un skolotāju balsis apvieno Latvijas himna „Dievs, svētī Latviju”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt