4. studija

Kur vairākas dienas bija pazudis pensionārs, kurš dzīvo automašīnā?

4. studija

Ceturtā studija

Dzīvojamā zona vai automaģistrāle? Autovadītāji ignorē ceļazīmes!

Dzīvojamā zona Gustava Zemgala gatves remontdarbu dēļ kļūst par caurbraucamo ceļu; iedzīvotāji sūdzas

Remontdarbi Gustava Zemgala gatvē jau ilgstoši nogurdina tuvējās ielas iedzīvotājus, jo dzīvojamā zona kļuvusi kravas automobiļu vadītājiem par iecienītu maģistrāli, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija", kas skaidroja, vai tiešām šajā vietā nav iespējas ierobežot satiksmes plūsmu?

Vērienīgo remontdarbu dēļ Gustava Zemgala gatvē satiksme līdz Ieriķu ielai ir slēgta. Autovadītāji tur griežas pretējā braukšanas virzienā un liela daļa brauc pa Vairoga ielu, kur ir dzīvojamā zona.

Automašīnas, tostarp kravas spēkrati, kas nogriežas no Brīvības ielas uz Gustava Zemgala gatvi, nereti neievēro zīmi “Iebraukt aizliegts” jeb tā saukto "ķieģeli". Apgriežas un brauc pa Vairoga ielu, kur uzstādīta zīme "Dzīvojamā zona", kas nozīmē, ka drīkst iebraukt tikai apkārtnes iedzīvotāji. Taču tagad pa Vairoga ielu brauc visi.

"Vai tas ir normāli, ka iela kļuvusi par maģistrāli?" vaicāja raidījuma skatītāja Valda, norādot, ka iedzīvotāji ir vērsušies Valsts policijā un Rīgas domē, bet risinājuma nav.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika skaidroja, ka pirmajās divās nedēļās saņemts daudz sūdzību, īpaši par kravas automašīnām, kā arī ātruma pārkāpumiem. Departaments sazinājās ar Valsts policiju, lai nodrošinātu ekipāžas, kas uzraudzītu tranzīta plūsmu un ātrumu.

Gustava Zemgala gatvē informatīvo zīmju par remontdarbiem netrūkst – tās jau laikus brīdina, ka kustība ir ierobežota, taču daudzi autovadītāji vai nu šīs zīmes neredz, vai negrib redzēt.

Kā norādīja Rīgas domes Satiksmes departamentā, daudzviet, kur notiek ielu remontdarbi, noteiktos ierobežojumus autovadītāji neievēro.

Situācija esot uzlabojusies

Uz jautājumu, kas no departamenta puses tiek darīts, lai situāciju uzlabotu, tā pārstāve raidījumam sacīja tā: "Diemžēl no Satiksmes departamenta puses mēs nevaram nekā ietekmēt daļu autovadītāju, kas izvēlas zīmes ignorēt. Tas, ko mēs darām, dodam navigācijas kompānijām informāciju, lai tomēr laicīgi ieliek navigācijā apbraucamos ceļus."

Satiksmes departaments saistībā ar satiksmes organizācijas izmaiņām sazinājies arī ar autopārvadātāju asociāciju "Latvijas Auto", lai izplatītu informāciju par šīs vietas apbraukšanu, un pēdējā laikā situācija esot uzlabojusies.

Rudzika norādīja: "Ir jārēķinās ar to, ka satiksmes organizācijas izmaiņas var radīt problēmas, un diemžēl ir, jā, daļa šoferu, kas izvēlas ignorēt šos apbraucamos ceļus, un departaments to nevar īsti ietekmēt. Mēs varam no savas puses darīt, lai viņi saņem informāciju pēc iespējas laicīgāk, tātad – navigācijas programmās; mēs varam uzrunāt Valsts policiju, lai viņi nosūta kādu ekipāžu patrulēt, mēs varam uzlikt arī papildu zīmes, bet arī tā nav garantija, ka tās tiks ievērotas."

Viņa skaidroja, ka šajā situācija uzlikt vēl zīmes tomēr būtu bezjēdzīgi, jo ir cilvēki, kuri tāpat tās ignorētu.

Šajā vietā satiksmes organizācijas izmaiņas būs spēkā līdz šī gada 15. decembrim, kad ir plānots pabeigt būvdarbus, taču, visticamāk, Vairoga ielu tā arī turpinās izmantot kā tranzīta ceļu, jo – liec kādas zīmes vien vēlies, tik un tā būs autovadītāji, kas izvēlēsies šo ielu kā ātrāko ceļu, lai nokļūtu līdz galamērķim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt