Dzīvnieku patversmei par tajā nonākušu suni būs jāziņo īpašniekam stundas laikā 

Dzīvnieku patversmēm par tajās nonākušiem suņiem būs jāziņo īpašniekam vienas stundas laikā, paredz otrdien valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par dzīvnieku labturības prasībām dzīvnieku patversmēs un kārtību, kādā dzīvnieku nodod dzīvnieku patversmē vai dzīvnieku viesnīcā.

Zemkopības ministrijā informēja, ka grozījumi izstrādāti, lai skaidrāk noteiktu kārtību par nečipota dzīvnieka apzīmēšanu ar mikroshēmu (čipu), dzīvnieka saimnieka informēšanu un iespējamo dzīvnieka saimnieka maiņu. 

Grozījumi noteic, ka turpmāk patversmē nogādātie un ar čipu neapzīmētie un nereģistrētie suņi 72 stundu laikā praktizējošam veterinārārstam ir jāapzīmē un jāreģistrē Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē, ievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrāciju. 

Kad mājdzīvnieks ir nokļuvis patversmē, patversmes īpašniekam ne vēlāk kā stundas laikā ir jānosaka (pēc dzīvnieka identifikācijas un reģistrācijas datiem) suņa īpašnieks vai turētājs un nekavējoties jāpaziņo par mājdzīvnieka saņemšanas laiku un vietu. Ja dzīvnieka īpašnieks 24 stundu laikā pēc paziņošanas neierodas pēc sava suņa, tad patversmes veterinārārstam datubāzē jāreģistrē tā atrašanās vieta (nemainot mājdzīvnieka turēšanas vietu), norādot patversmes adresi, datumu un laiku, kad dzīvnieks ievietots patversmē. 

Savukārt, ja sunim 14 dienu laikā pēc dzīvnieka ievietošanas patversmē nav atradies īpašnieks vai turētājs, tad 15. dienā patversmi LDC datubāzē reģistrē kā īpašnieku. 

Noteikumi stāsies spēkā šī gada 1. jūlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt