«Dzīvības koks» aicina pieteikties gaidāmajām nometnēm vēža skartajiem cilvēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Par labdarības maratona „Dod pieci!” saziedotajiem 190 910 eiro onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku atbalsta biedrība „Dzīvības koks” nākamgad varēs organizēt 21 nometni 513 cilvēkiem. „Dzīvības koks” jau pašlaik aicina cilvēkus pieteikties gaidāmajām nometnēm elektroniski biedrības mājaslapā.

„Šis savāktais naudas daudzums ir ārkārtīgi pārsteidzošs un visnotaļ iepriecinošs,” uzsver „Dzīvības koka” pārstāve Krista Tuča.

„Dzīvības koka” mājaslapā ir speciāli izveidota pietiekšanās platforma, kur ir jāievada kontaktinformācija par sevi un ir jāpievieno arī brīvā formā paša rakstīta  motivācijas vēstule, kādēļ cilvēks vēlas piedalīties šajā programmā.

„Tikai vakar pašā vakarā mēs uzzinājām šo milzīgo summu, kas nozīmē, ka 21 nometne ir tiešām ārkārtīgi daudz, līdz ar to šobrīd mēs vēl nevaram pateikt, kurā nedēļā, kurā vietā tas notiks. Cilvēki jau var pieteikties, lai paliek mums viņu kontaktinformācija, un noteikti tad, kad jau būs skaidrs, būs salikts, kurā nedēļā, kur kas notiks, tad mēs sazināsimies ar katru, kurš ir pieteicies, lai tālāk vienotos konkrēti par cilvēka dalību konkrētajā nometnē,” norāda Tuča.

„Dzīvības koka” pārstāve Krista Tuča: par saziedoto naudu varēs sarīkot 21 nometni 513 cilvēkiem
00:00 / 01:45
Lejuplādēt

Vēstīts, ka arī Saeimai drīzumā jālemj par grozījumiem likumdošanā, kas paredz no 2018.gada rehabilitāciju onkoloģijas pacientiem apmaksāt no valsts budžeta. Galīgais lēmums gaidāms 12.janvārī.

Pašlaik valsts par psiholoģiju palīdzību vēža pacientiem nemaksā, jo Veselības ministrija tai piešķirto naudu primāri novēl ārstēšanās un diagnostikas pasākumiem. Kā ceturtdien, 22.decembrī, raidījumā „Krustpunktā” atzina Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktors Ēriks Miķītis, ministrijas ieskatā, cilvēka iekļaušanās sabiedrībā pēc audzēja operācijas lielā mērā ir atkarīga no ārstēšanās savlaicīguma. Viņš uzsvēra, ka pašlaik nauda tiek izlietota tikai diagnostikai un ārstēšanai, bet psihosociālo palīdzību sniedz nevalstiskās organizācijas: "Lai saņemtu psiholoģiski sociālo rehabilitāciju, tam cilvēkam ir jābūt vispirms dzīvam un tad ir jābūt spējīgam to saņemt. Tātad, tomēr ir ārstēšana un mēs nevaram koncentrēties tikai uz vienu posmu. Ja mēs šodien runājam par onkoloģiju, ir svarīgi laikus atklāt [vēzi] un ārstēšanu uzsākt, tad tie rezultāti ir krietni labāki un cilvēkam arī iespēja atgriezties reālajā dzīvē ir daudz lielāka nekā tad, kad tas ārstēšanas un diagnostikas process ir novēlots."

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Ziņots, ka šogad labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti 190 910,45 eiro. Saziedotā nauda sniegs atbalstu vēža slimniekiem, palīdzot atlabt īpašās psihosociālās rehabilitācijas nometnēs, ko rīko onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks". Par dārgāko maratona dziesmu ar 4 111 eiro kļuva grupas "Marta migla" kompozīcija "Koris".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti