«Dzīvības koka» vadītāja: Vēža pacienti ārstēšanai šobrīd vāc līdzekļus ap miljona eiro apmērā

Ziedojumi ir viens no veidiem, kā tiek gūti līdzekļi vēža pacientu ārstēšanai Latvijā, intervijā Latvijas Radio atzina onkoloģijas pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" vadītāju Gunita Berķe, norādot, ka šobrīd vēža pacientu ārstēšanai tiek vākti līdzekļi apmēram miljona eiro vērtībā.

Intervija ar onkoloģijas pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" vadītāju Gunita Berķi
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņa uzsvēra, ka nauda nepieciešama, jo vēža ārstēšanai nepieciešamie kompensējamie medikamenti nav valsts apmaksāto medikamentu sarakstā vai arī zāles netiek pilnībā segtas no valsts budžeta līdzekļiem.

 

Berķe atzina: ja viņa būtu veselības vai finanšu ministre, dienu no dienas nespētu noskatīties uz to, kā vēža slimnieki vāc naudu, lai glābtu savu dzīvību.

"Dzīvības koka" vadītāja atzīmēja, ka šajā gadā vēža pacientu ārstēšanai papildus nepieciešami 10 miljoni eiro, bet nākamajā gadā – 28 miljoni eiro. Šī nauda no valsts budžeta nepieciešama, lai kompensējamo zāļu sarakstā iekļautu medikamentus, kas šobrīd Latvijā nav pieejami.

Berķe atzīmēja: dīvaini, ka Latvijā vēzis tiek uzskatīts par neārstējamu, nevis hronisku slimību, ar kuru cilvēki var dzīvot.

Par katastrofālo situāciju vēža ārstniecības jomā plānots informēt preses konferencē, trešdien, 15. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti