Sadaļas Sadaļas

«Dzīvības koka» Liepājas nodaļas ļaudis katru gadu Ziemassvētku laikā sanāk kopā

Katru gadu Ziemassvētku laikā kopā sanāk onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” Liepājas nodaļas ļaudis. Nu jau vairākus gadus Liepājas nodaļu vada liepājniece Ilze Vainovska, kura pulcē ap sevi ļaudis, kuriem dzīves laikā nācies saskarties ar onkoloģiskām saslimšanām ģimenēs. Latvijas Radio ar biedrības „Dzīvības koks” Liepājas nodaļas biedriem tikās svētku gaidīšanas laikā.

Kaut arī katram no atnākušajiem ir savs skaudrais dzīves stāsts, kad nācies cīnīties par dzīvību vai būt līdzās mīļiem un tuviem cilvēkiem, kuriem izdzīvošana vai aiziešana no šīs pasaules nav bijis viegls ceļš, šajā sanākšanas brīdī šķiet, ka tas viss kaut kur zudis.

«Dzīvības koka» Liepājas nodaļas ļaudis katru gadu Ziemassvētku laikā sanāk kopāInga Ozola

Biedrībā nu jau piecus gadus darbojas Helga Beks – viņas stāsts par onkoloģiju šķiet prātam neaptverams.

„Aizgāja māsa, mamma, vīrs, brālēns, māsīca.. Tad es tā domāju, ka varbūt es varu palīdzēt kaut kādā veidā un man ir jāiesaistās. Tad es sāku apmeklēt [biedrību],” stāsta Helga.

Šogad Helga pati saskārās ar onkoloģisku saslimšanu un sākās viņas ceļš uz atveseļošanos. Agrāk viņa morāli atbalstījusi savus radiniekus. Biedrība „Dzīvības koks” ir otrās  mājas, uzsver Helga. 

„Manu slimību tik ātri neatklāja, paldies Dievam, ka man bija ļoti labs ārsts, ārsta palīdze un asistents. Manas meitas ir ārzemēs, te nav daudz tuvinieku. „Dzīvības koks” ir gandrīz otra ģimene, es apmeklēju dažādas nodarbības. Uzradās daudzi paziņas, kurus pazinu agrāk, bet bijām pašķīrušies. Viņi mana atrada, sniedza morālu atbalstu, kaut vai saņēmu zvanu, kā tev tur iet, it sevišķi slimnīcā.  Pēdējā dienā - ārsts pieļāva iespēju, ka pat neoperēs,” atceras Helga.

Biedrības „Dzīvības koks” Liepājas nodaļas vadītāja Ilze Vainovska pati ir bijusī onkoloģiskā paciente.  Biedrību „Dzīvības koks” viņa tuvāk gan iepazina kā žurnāliste.

„Medicīnas un sociālie jautājumi bija mana joma. Sāku tuvāk iepazīties ar biedrību „Dzīvības koks” kā reportiere. Vienmēr centos būt atsaucīga viņu publikācijām. Iesaistījos nodaļas darbā. Nekad jau nevari zināt, kādu iespaidu atstāj uz veselību, jo saasinās citās vainas, veselība ir plūstošs termins,” atzīst Ilze.

Lai arī diagnozes mēdz būt tādas, par kurām uzzinot, tirpas skrien caur kauliem, viņa uzsver, ka onkoloģiju nevajag dramatizēt – tā ir hroniska saslimšana, kas specifiski jāārstē.

Tajā pašā laikā tieši tikšanās un aktīva darbošanās ir viens no veidiem, kā cilvēkiem palīdzēt sev pašiem.

Liepājas nodaļa iesaistās dažādās aktivitātēs, arī projektos ar pašvaldības atbalstu, stāsta Ilze Vainovska.

„Mēs esam startējuši pašvaldības projektu konkursos, kas vienmēr atbalstīti. Jau otro gadu ar Eiropas Savienības fondu atbalstu īstenojam projektu „Liepāja. Vesels. Aktīvs. Laimīgs.”. Mums ir atbalsta grupas, kur varam piesaistīt labus terapeitus un speciālistus.  Vēl ir informatīvi pasākumi, kur ikviens ir aicināts uzzināt par onkoloģisku saslimšanu profilaksi, kas var palīdzēt jebkurā hroniskā saslimšanā vai kalpot veselīgam dzīvesveidam,” stāsta Ilze Vainovska.

„Dzīvības koks” Liepājas nodaļā ir vairāku cilvēku kodols, kuri aktīvi darbojas, taču ļaužu skaits ir mainīgs. Tās ir gan tikšanās, gan vienkārši telefonisks atbalsts.

Biedrības pasākumus apmeklē arī Kazimirs Dzieva.

„Uzzināju par biedrību „Dzīvības koks”, jo man pirms desmit gadiem bija operācija. Uzzināju, ka tas bija audzējs, bet tas laikam ir pazudis. Tā es iepazinos ar Ilzīti. Sāku nākt uz šo kolektīvu, nāku paklausīties, kā cilvēki atveseļojas,” saka Kazimirs Dzieva.

Ilze Vainovska biedrības „Facebook” lapas video novēlējumā aicina cilvēkus Jaunajā gadā saglabāt savu mājas sajūtu, bet „Dzīvības koks” Liepājas nodaļas biedri visiem novēl veselību Jaunajā gadā!

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt