Dzintaru zāles dārgo krēslu iepirkumā turpinās izmeklēšana; Jūrmalas dome pašas auditu slēpj

“Turpinājums šeit vēl būs interesants,” tā pērnvasar 8. jūlijā Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes direktors ģenerālis Kaspars Podiņš teica par kriminālprocesu Dzintaru koncertzāles dārgo krēslu iepirkuma lietā. Toreiz Valsts ieņēmumu dienests (VID) paziņoja, ka uzgājis īpaši nekaunīgu un brutālu nodokļu nomaksas apiešanas shēmu. Tagad, septiņus mēnešus vēlāk, dienests par izmeklēšanu ir nerunīgs. Savukārt Jūrmalas dome turpina apgalvot, ka tās uzņēmumi strādā likumīgi. Taču pašas veiktās izmeklēšanas dome slēpj no deputātiem.

ĪSUMĀ:

  • VID pērn vasarā paziņoja par PVN shēmu Dzintaru koncertzāles krēslu iepirkumā.
  • VID ziņoja par aptuveni 50 000 eiro izkrāpšanu.
  • VID informēja, ka šajā lieta izmeklēšana turpinās.
  • Dzintaru koncertzāles vadītājs Ķirsis: Man nekādu jaunumu šajā lietā nav.
  • Dome veikusi savu auditu un nelikumības neatklāja. 
  • Domei nav informācijas no VID par iepirkumu komisijas locekļiem šajā lietā.
  • Audita rezultātus opozīcijas deputātam neizsniedz. 

Valsts ieņēmumu dienests pērnvasar paziņoja, ka Nodokļu un muitas policija ir atklājusi plašu pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanas shēmu. Pirms pieciem gadiem Jūrmalas domei piederošajā Dzintaru koncertzālē tika izsludināts 516 krēslu iepirkums. Tajā piedalījās trīs pretendenti, bet uzvarēja nevis zemākās – 100 000 eiro – cenas piedāvātājs, bet pretendents ar divreiz dārgāku piedāvājumu – 200 000.

Tas savukārt izrādījās saistīts ar koncertzāles tehniskā direktora Denisa Piļkeviča sievu, un aizdomās turētie pēc iepirkuma izvairījās no PVN nomaksas aptuveni 50 tūkstošu eiro apmērā. Par izkrāpto naudu tika nopirkta automašīna “Lexus RX”. Tā toreiz stāstīja Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes direktors ģenerālis Kaspars Podiņš.

Dzintaru zāles dārgo krēslu iepirkumā turpinās izmeklēšana; Jūrmalas dome pašas auditu slēpj
00:00 / 05:37
Lejuplādēt

Dome par krēsliem pārskaitīja aptuveni 230 000 eiro. Savukārt krēslu iepirkuma uzvarētājfirmai no Igaunijas Dzintaru koncertzāle pārskaitījusi tikai četrus tūkstošus eiro, bet lielāko daļu no pārējās domes dotās naudas – jau vietējai kompānijai, ar kuras starpniecību tad arī valstij izkrāpti gandrīz 50 tūkstoši eiro. Iesaistot igauņus, darījumā varēja izbēgt no 47 tūkstošu eiro nodokļa nomaksas.

Tagad Valsts ieņēmumu dienests vien informē, ka šajā kriminālprocesā notiek apjomīgas izmeklēšanas darbības. Savukārt izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nesniedz.

Par to neko nezinām sakās arī Dzintaru koncertzāles vadītājs Guntars Ķirsis, kura amatpersonas deklarācija parāda, ka Ķirša valdījumā ir tieši “Lexus RX” markas braucamais.

Viņš vien norādīja, ka VID paziņojumā ir minēts, ka Dzintaru koncertzāle kā juridiskā persona nav iesaistīta šajā procesā un viņam nekādu jaunumu šajā lietā nav.

Runīgāka ir Jūrmalas dome, kam pieder koncertzāle un kas pirms aizdomīgā krēslu darījuma palielināja savas kapitālsabiedrības kapitālu.

Daļu turētāja pārstāvis pašvaldības izpilddirektors Edgars Stobovs paskaidroja, ka fiktīvajā iepirkumā iesaistītais un iepriekš aizturētais Dzintaru koncertzāles tehniskais direktors Deniss Piļkevičs vairs nav iepirkumu komisijas vadītājs, bet tehniskais direktors gan arvien.

Stobovs informēja, ka pašvaldība pasūtījusi auditu, lai noskaidrotu, vai koncertzāle rīkojusies atbilstoši likumam, un “neesam konstatējuši neko pretlikumīgu vai kādus pārkāpumus”.

Savukārt par komisijas locekļiem pašvaldība lūdza informāciju VID, bet dienests, aizbildinoties ar kriminālprocesa uzsākšanu un informācijas neizpaušanu, nesniedza nekādas ziņas, stāstīja Stobovs.

Auditu veica un neatbilstības neatrada pašas Jūrmalas domes Audita un revīzijas nodaļa. Iepriekš dome solīja, ka revīzijas rezultātus vētīs arī domes komitejā, taču auditā atklāto Jūrmalas mērs “zaļzemnieks” Gatis Truksnis izlēmis noglabāt pie sevis un deputātiem nerādīt.

Ar audita rezultātiem gribējis iepazīties arī Jūrmalas domes opozīcijas deputāts Andris Čuda no Nacionālās apvienības, bet domē viņam pateikts – bez mēra rezolūcijas revīzijas dokumentus viņam neizsniegs.

Ar savulaik nopirktajiem krēsliem, no kuriem katrs teorētiski maksāja vismaz 400 eiro, Dzintaru koncertzāle arvien esot ļoti apmierināta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt