Dzintars: Pašlaik lielais jautājums ir – vai izdosies nomainīt vadību Rīgā

Pašlaik lielais jautājums ir tas, vai pēc 3.jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām izdosies nomainīt vadību Rīgā. To LTV diskusijā atzina Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņaprāt, šajās pašvaldību vēlēšanās sabiedrība spējusi mobilizēties, kas noticis dažādu faktoru rezultātā, tostarp, pateicoties mērķtiecīgai pilsoniskās sabiedrības darbībai.

Dzintars izteica pateicību visiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kuri pirms pašvaldību vēlēšanām mudināja Latvijas iedzīvotājus izdarīt savu izvēli un nobalsot pašvaldību vēlēšanās.

Pēc politiķa sacītā, pašlaik lielais jautājums ir par to, vai izdosies nomainīt Rīgas pilsētas vadību. Nacionālā apvienība būtu priecīga, ja nākamo koalīciju Rīgā veidotu NA Rīgas mēra amata kandidāte Baiba Broka.

Tomēr svarīgāk ir tas, ka galvaspilsēta Latvijas simtgadi sagaida ar latvisku Rīgas vadību - neatkarīgi no tā, vai galvaspilsētas vadības groži tiek NA vai kādai citai latviskai partijai.

Arī partijas "Vienotība" līderis Andris Piebalgs LTV atzina, ka pašlaik jautājums ir tāds, kas pēc pašvaldību vēlēšanām notiks Rīgā. "Tas, ka Rīgā būs jauns mērs, tas ir skaidrs," uzskata Piebalgs.

Viņš piebilda, ka visām četrām latviskajām partijām - "Vienotība", Latvijas Reģionu apvienībai/"Latvijas attīstībai", NA un Jaunajai konservatīvajai partijai -, kas saskaņā ar aptauju ir iekļuvušas Rīgas domē, būtu jārunā par sadarbību.

Jau ziņots, ka vēlētāju aptauja pie iecirkņiem (“exit poll”), ko veica Latvijas Televīzija, nacionālā informācijas aģentūra LETA un Rīgas Stradiņa universitāte ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu, liecina, ka divus sasaukumus Rīgā pie varas esošais “Saskaņas”/”Gods kalpot Rīgai” bloks neieguva absolūto vairākumu galvaspilsētas domē, par to nobalsoja 42,9% vēlētāju.

Saskaņā ar vēlētāju aptaujas datiem otrā populārākā izvēle Rīgā bija Latvijas Reģionu apvienības/”Latvijas attīstībai” saraksts, kuru atbalstīja 17,01%.  Par Jauno konservatīvo partiju nobalsoja 13,57%, par “Vienotību” – 9,57%, par Nacionālo apvienību – 8,26%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti