Dzintars: NA atvainojas cilvēkiem, kurus aizskārusi partijas biedra Gerharda rīcība

Ja kāds ticīgs cilvēks jūtas aizvainots saistībā ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (NA) izraisīto autoavāriju Vecrīgā, Nacionālā apvienība (NA) par to atvainojas partijas biedra vārdā, Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” pauda NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

“Katrs, kurš piedalās satiksmē, saprot, ka sadzīviski var rasties dažādas situācijas. Protams, ja kāds jūtas apvainots, no visas sirds vēlos izteikt atvainošanos,” sacīja Dzintars.

Dzintars atzina, ka objektīvai un vispārējai situācijas novērtēšanai viņam būtu bijis jābūt klāt notikuma vietā un jāuzklausa abas puses. Tomēr, ja kāds jūtas apvainojies, tas noteikti nav bijis ministra Gerharda mērķis, sacīja viņa partijas biedrs.

Par laimi, negadījums nav atstājis nopietnas sekas, pauda politiķis, aicinot šo situāciju neizmantot politiskos nolūkos. Dzintars klāstīja, ka šādās situācijās, kad kāds no partijas biedriem iekļūst nepatīkamos starpgadījumos, NA izturas daudz kritiskāk, nekā tad, ja negadījumos iesaistīti citu partiju biedri.

Tikpat kritiska pieeja NA esot bijusi arī, izvērtējot bijušā maksātnespējas administratora un NA ģenerālsekretāra vietnieka Aigara Lūša palikšanu partijā, neraugoties uz viņam izvirzītajām apsūdzībām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā,  par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, kā arī par dokumentu viltošanu.

Ja būtu pamats uzskatīt, ka izteiktās apsūdzības ir pamatotas, situācija būtu citāda, taču šobrīd NA nesaskata vajadzību aicināt Lūsi atstāt partiju. “Ja cilvēks ir valstiski domājošs, ja cilvēks ir nacionāli noskaņots, jebkura prettiesiska darbība būtu pretrunā ar šo pārliecību,” pauda Dzintars. Savukārt, ja tiesa atzīs Lūsi par vainīgu, tad NA respektēs tiesas spriedumu.

Bet, vērtējot tieslietu jomu kopumā, Dzintars apgalvoja, ka no NA puses tiek veikta konsekventa un mērķtiecīga rīcība jomas sakārtošanai, tāpēc pretēji apgalvojumi ir vien mēģinājumi nomelnot partiju.

Vēstīts, ka Gerhards svētdien savainojis sievieti, kas bija ieradusies uz Pils laukumā notiekošo dievkalpojumu.

Tāpat vēstīts, ka prokuratūra ne tikai atjaunojusi Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas izbeigto kriminālprocesu par bijušā NA ģenerālsekretāra Aigara Lūša, iespējams, nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā, bet pārkvalificējusi to vēl pēc trim nopietniem pantiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti