Dzintars: Mūsu mērķis - lai patvēruma meklētāji uz Latviju brauktu mazāk un uzturētos īsāku laiku

Nacionālās apvienības (NA) mērķis ir panākt to, lai uz Latviju brauktu iespējami mazāk patvēruma meklētāju un lai viņi šeit uzturētos iespējami īsāku laiku, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Nacionālās apvienības politika ir vērsta uz to, lai patvēruma meklētāju, kas izvēlas doties uz Latviju, būtu iespējami mazāk un viņi šeit uzturētos īsāku laiku, neslēpa politiķis.

Viņš arī skaidroja, ka lemšana par bēgļu uzņemšanas rīcības plānu atlikta uz nākamo nedēļu, jo līdz šim politiskā diskusija koalīcijā bijusi tikai par skaitļiem, cik daudz patvēruma meklētāju Latvija uzņems. Taču nav izrunāts tas, kā šī krīze tiks risināta.

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

Taujāts, vai rīcības plāna pieņemšana nebūs novēlota, Dzintras pauda, ka pirmie praktiskie soļi, piemēram, uzņemamo patvēruma meklētāju atlase, neesot atkarīgi no rīcības plāna. NA gan esot ieinteresēta, lai rīcības plāns tiktu pieņemts. Tajā pašā laikā plānā esot iekļauta iecere mīkstināt valsts valodas prasības bēgļu nodarbināšanai, taču tas neesot pieņemami.

Savukārt attiecībā uz pabalstiem Dzintars klāstīja, ka to mazināšana nepalielinās slogu uz pašvaldībām, bet gan atslogos pabalstu sistēmu. 

Ziņots, ka pirmdien, 26.oktobrī,  koalīciju veidojošās partijas vienojās, ka bēgļu pabalsts Latvijā būs 139 eiro, kas ir ievērojami mazāk kā iepriekš minētie 256 eiro.

Latvija paudusi gatavību brīvprātīgi uzņemt kopumā 531 personu no 120 000 bēgļu, kas atrodas Grieķijā un Itālijā. Plānots, ka pirmie bēgļi Latvijā varētu nonākt ziemas beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti