Panorāma

PVO: Eiropā un Vidusāzijā no Covid-19 nomirs vēl pusmiljons

Panorāma

Panorāma

“Dzintara” ražotnē gandrīz 100% vakcinējušies

«Dzintara» ražotnē gandrīz 100% vakcinējušies pret Covid-19

Patriotisma dēļ kosmētikas ražošanas uzņēmumā "Dzintars", kas tikai gadu atsācis savu darbību, vakcinējušies gandrīz visi ražotnē strādājošie. Līdz simtprocentīgai vakcinācijai trūkstot viena potēta cilvēka. Iemesls šādai vienprātībai ir prieks par nesen atgūto darbu. Cilvēki ar 30 un 40 gadu stāžu šajā uzņēmumā pēc tā bankrota palika bez darba. 

Katrs ražošanas solis tās vadītājai Sņežanai Geijerei ir labi zināms. Viņa bija pirmā no vecā "Dzintara", kā te sauc iepriekšējo uzņēmumu, darbiniekiem, kas atgriezās. Un liels bija pārsteigums, ka, dzirdot par uzņēmuma atdzimšanu, bijušie darbinieki pieteicās paši.

"Mēs nekur neizsludinājām, ka meklējam darbiniekus ražošanā. Kad es atnācu pirmā, jau bija kaudze CV.

Saprotiet, tās ir viņu otrās mājas. Tie ir darbinieki, uz kuriem turas "Dzintars"," sacīja uzņēmuma  ražošanas vadītāja Geijere.  

Uzņēmums ražošanu sāka Covid-19 laikā, un to nācās atlikt par mēnesi – no februāra uz martu tieši piegādes problēmu dēļ. "Protams, mums ir problēmas ar izejvielu piegādi, ar komplektējošo materiālu piegādi. Tas agrāk prasīja mēnesi, tagad prasa divus, trīs," piebilda Geijere.

Vasarā bija vakcinējies katrs piektais strādājošais. Taču rudenī situācija strauji mainījās. Un nu vakcinējušies ir gandrīz visi.

"Kāpēc? Tā ir mana dzīve! Un dzīve ir šeit, cilvēkos. Lai nesaslimtu un mierīgi strādātu," skaidroja "Dzintara" fasēšanas operatore Ludmila Petrovska. Caur Ludmilas rokām maiņas laikā iziet 10 000 lūpu balzama zīmulīšu. Viņa "Dzintarā" nostrādājusi 40 gadus.

"Jābūt ražošanas patriotam un uzņēmuma patriotam. (..) Ražošana nevar strādāt attālināti. Un jūs redzat, cik tuvu viņi ir [cits citam]. Ja nav vakcinēts, mēs nevarēsim pielaist pie darbiem," stāstīja Geijere. Viņa sacīja, ka katru rītu uz darbu nāk ar smaidu. Un tagad, kad visi ražošanā ir vakcinēti, jau pavisam droši – "zaļajā" zonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt