Dzimumu līdztiesība Latvijā ir sliktākā situācijā nekā vidēji ES

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Dzimumu līdztiesības jomā Latvijas rādītāji ir zemāki nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), vienlaikus, salīdzinot ar iepriekš izpētīto, visās jomās Latvijā vērojama izaugsme, liecina šonedēļ prezentētais jaunākais Eiropas dzimumu līdztiesības indekss.

Indeksa mērķis ir noskaidrot sieviešu un vīriešu dzimumu līdztiesību dažādās dzīves jomās, kā, piemēram, nodarbinātība, laiks, vara, veselība un citi.

„Latvija ir mazliet zem vidējā [rādītāja], bet jebkurā gadījumā mums tas rādītājs nav ļoti zems, bet ir kur tiekties. Jāsaka gan, ka būtu daudz vēlamāk redzēt labākus rezultātus tādā sadaļā, kas ir laiks, ko atvēl sieviete vai vīrietis, piemēram, aprūpes pienākumiem,” stāsta Labklājības ministrijas Sociālās politikas plānošanas un attīstības departamenta direktore Diāna Jakaite.

Latvijā pašlaik svarīgākais ir nodrošināt vienlīdzīgu dzimumu pārstāvniecību tādās nodarbinātības nozarēs kā pedagoģija, kur pārliecinoši vairāk strādā sievietes, vai finanšu sektors, kurā dominē vīrieši. Tāpat jāuzlabo tas rādītājs, kas liecina, ka tieši sievietes daudz vairāk laika ārpus darba pienākumiem velta ģimenei un bērniem, bet vīrieši – saviem vaļaspriekiem.

„Kā piemēru es varētu minēt kaut vai to pašu nodarbinātības jomu, kur mēs redzam, ka līdzdalība gan sievietēm, gan vīriešiem ir pietiekoši augsta Latvijā. Bet, ja mēs skatāmies mazliet jau dziļāk, tad redzam, ka pastāv tā saucamā segregācija, kas nozīmē - mums ir iezīmējušās tādas tipiskas sieviešu vai tipiskas vīriešu profesijas. Kā mēs redzam, pedagogi lielākoties ir tieši sievietes,” skaidro Jakaite.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti