Dziedošie policisti labdarības koncertos savāc 3000 eiro

Mazliet vairāk nekā 3000 eiro ir summa, ko šovasar nebijušā labdarības akcijā izdevies savākt dziedošajiem policistiem. Jau vēstīts par Valsts policijas darbinieku iniciatīvu rīkot koncertus Latvijas reģionos, lai vāktu naudu bērniem ar īpašām vajadzībām un raudzītu mainīt arī policistu kā soģu tēlu. Lai gan finansiāli nospraustos mērķus pirmajā labdarības akcijā pilnībā nav izdevies sasniegt, dziedošie policisti ir apņēmības pilni turpināt koncertus arī nākotnē.

Dziedošie policisti labdarības koncertos savāc 3000 eiro
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Tās bija maija beigas, kad policisti no Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas, satiksmes rotas un Valsts policijas koledža vēlā vakara mēģinājumā vēl slīpēja pēdējos dziesmu akordus.

Līdz jūnija sākumam kopā ar labi pazīstamiem Latvijas estrādes dziedātājiem izbraukāja Liepāju, Daugavpili, Valmieru, Jelgavu un Rīgu, uzstājoties ar labdarības koncertiem cerībā savākt septiņus tūkstošus eiro sešiem bērniem ar īpašām vajadzībām. Tā bija policistu privāta iniciatīva, ko aizsāka Valsts policijas koledžas

Izglītības koordinācijas nodaļas vadītāja Anita Fišere. Pēc pāris mēnešiem sazināmies vēlreiz, lai noskaidrotu, kā veicies.

"Manuprāt, ir veicies ļoti labi. Protams, būtu ideāli, ja mums būtu izdevies savākt visu naudiņu,” saka Fišere.

Koncertu apmeklētāji un arī paši policisti kopā saziedojuši apmēram trīs tūkstošus eiro. Lai gan tas ir mazāk par pusi no iecerētās summas, degunus neesot nokāruši un domā akciju turpināt, saka Anita Fišere.

„Tas prasa ļoti daudz spēka un enerģijas, bet, cerams, pēc atpūtas – nu, skatīsimies! Protams, ļoti gribētos turpināt. Puiši, dziedošie policisti, visi ir gatavi turpināt, atkal kāpt uz skatuves un dziedāt. Bija doma, ka, tā kā netika savākta visa naudiņa – septiņi tūkstoši –, mēs varētu organizēt papildu koncertus vēl šogad. Vai tas mums izdosies, skatīsimies.

Bet jebkurā gadījumā turpinājums, es domāju, būs,” uzsver Izglītības koordinācijas nodaļas vadītāja.

Bērnus, kuriem vākt naudu, policistiem palīdzēja atrast labdarības organizācija „Ziedot.lv”. Tās pārstāve Ilze Ošāne stāsta, ka 13 gadus vecajai Jasmīnai no Cēsīm par saziedoto naudu jau iegādātas ortozes, citiem nauda aizies rehabilitācijai, kas šiem bērniem vajadzīga pastāvīgi.

„Pirmās akcijas vienmēr ir mazliet izmēģinājums un risks, jo ir jāiepazīstina ar sevi un mērķi, kam tiek palīdzēt. Bet no savas puses varam teikt, ka galvenais ir šī vēlme palīdzēt. Un šis ir ļoti labs piemērs, ka tādas jomas pārstāvji kā policisti var likt paskatīties uz savu profesiju no citas puses – mēs pat nevarētu iedomāties, ka viņi var būt tik plaša muzikālā spektra pārvaldītāji,” norāda Ošāne.

„Ziedot.lv” pārstāve cer, ka policistu piemērs iedvesmos arī citu jomu profesionāļus darīt ko līdzīgu.

„Mēs tikai ar lielāko prieku dzirdam šos vārdus, ka muzikālie policisti neapstāsies, ka grib turpināt un pilnveidoties, ar plašāku programmu un piesaistot vēl vairāk draugu. Ceram uz sadarbību arī turpmāk,” izsaka cerību Ošāne.

Tas ir liels uzticības avanss, sarunas beigās piebilst Anita Fišere no Valsts policijas koledžas. Jo policistiem bijis svarīgi ne vien piesaistīt uzmanību ar neparasto kombināciju – policisti un estrādes mūzika –, bet arī pārliecināt sevi un klausītājus, ka spēj to darīt profesionāli un sagādāt prieku ne vien ar savākto naudu, bet arī vienkārši ar labu mūziku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt