Panorāma

Pēc 6 gadiem Anglijā atgriežas Latvijā

Panorāma

Kas kļūs par Eiropas čempioniem futbolā?

Sergejs Jēgers nometnē māca prieku

Dziedātājs Jēgers bērniem nometnē māca prieku

Vai dalīties ar cilvēcību un prieku var iemācīties tieši vasaras nometnē? Latvijas slavenākais kontrtenors Sergejs Jēgers par to nešaubās ne brīdi un jau septīto gadu rīko nometni, kur pulcē talantīgus skolēnus no daudzbērnu ģimenēm. Nometnes dalībnieki katru dienu viesojas Ozolnieku pansionātā, kur kopā zīmē un draudzējas ar sirmgalvjiem.

Ozolnieku vidusskolā iet skaļi! Taču šī nav dārga vasaras nometne. Šī ir Sergeja Jēgera labdarības fonda dāvana Jelgavas apkaimes bērniem, kuru kontrtenors rīko kopā ar savām māsām Inesi un Allu.

Nometnē ir talantīgi bērni, bet uzsvars ir uz to, lai būtu bērni no daudzbērnu ģimenēm, māsiņas un brālīši kopā, arī bērni no trūcīgākām ģimenēm un audžuģimenēm, pastāstīja Jēgers. "Ejam grūtāko ceļu," viņš piebilda.

To, kā ir augt kopā spiedīgos apstākļos, Sergejs zina. Viņus visus trīs ģimenē izaudzināja vecmāmiņa. Tādēļ viņš bērniem māca arī dalīšanās prieku. "Mūsu sabiedrībā tā diezgan uzkrītoši pietrūkst - ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem," viņš atzīst.

Arī nometnes dalībniekiem Sergejs māca dalīties. Tāpēc viņi kopā ar sociālās aprūpes centra "Zemgale" vecīšiem glezno bildes un nāk ēst pusdienas, katru dienu ienesot bērnu smieklus starp daudzajiem ratiņkrēsliem.

Nometnes dalībnieks Emīls zina teikt, ka vecīšiem ļoti paticis satikties ar bērniem. Par bērnu viesošanos un tās raisīto mīlestību ir gandarīta arī aprūpes centra "Zemgale" vadītāja Astrīda Kroģere. 

Brīžiem pārņem sajūta, ka Sergejam ir neredzams turbo dzinējs, un bērni novērtē viņa atvērtību un jautrību. Paralēli darbam nometnē Sergejs Jēgers katru vakaru kopā ar orķestri gatavo sava mūža sarežģītāko koncertu Senās mūzikas festivālam Rundāles pilī, kur viņš iejutīsies Farinelli lomā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti