Dienas ziņas

Slēgs atlikušos Krievijas propagandas kanālus Latvijā?

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ūdens līmenis Dzērumos paaugstinās; meklē risinājumus

Dzērumu ciemā plūdu dēļ domā par dambja būvi un meliorācijas sakārtošanu

Jau vairākas dienas ūdens līmenis Misas upē paaugstinās, un saistībā ar to spēkā saglabājas sarkanais brīdinājums. Šodien uz Dzērumiem devās arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā norāda, ka aizvadītajā diennaktī Misas upē ūdens līmenis ir cēlies par 7 centimetriem.

Vienam no applūdušajiem kooperatīviem ir saglabājusies veca pretplūdu sistēma, iztrūcis tikai sūknis. Šonedēļ tas atvests un sākta sūknēšana. Ūdeni novada atpakaļ upē. Kooperatīvam otrpus ceļam gan šādas sistēmas nav, un tur ūdens līmenis tikai kāpis.

Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Juris Žilko (“Izaugsme”) pastāstīja, ka uz Dzērumiem katru gadu uz pastāvīgu dzīvi pārceļas arvien vairāk cilvēku. “Pēdējie lielie šāda mēroga plūdi bija 2010. gadā. Ja skatāmies teritorijas plānojuma dokumentos, tad faktiski Dzērumu ciemats ir tā teritorija, kas ir teorētiski pakļauta applūšanai. Mudināsim vietējo kopienu, varbūt lūgsim arī ministrijai palīdzību dambja būvniecībai,” pastāstīja Žilko.

Vien no risinājumiem varētu būt aizdevums problēmas risināšanai.

Dzērumu ciemu apmeklēja arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (“Attīstībai/Par!”): “Viens, uz ko mēs raugāmies, ir meliorācijas sistēmu sakārtošana. Mēs esam izstrādājuši pašvaldību aizdevumu programmu, kur viens no virzieniem ir tieši atbalsts meliorāciju sistēmu sakārtošanai.”

Reģionālā pašvaldības policija informēja, ka līdz šim evakuētas divas mājsaimniecības. Apzinātas vairāk nekā desmit mājas, kuras ir uz kritiskās robežas.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā pastāstīja, ka divas dienas ūdens līmenis vēl varētu kāpt par kādu centimetru, bet pēc tam gan tam būtu jākrīt.

KONTEKSTS:

Daudzviet Latvijā ir applūdušas upju palienes un arī citas zemākās vietas, bet lielākais applūdušo māju skaits ir ciemos Misas upes krastos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati un vietējo iedzīvotāju ziņojumi sociālajos tīklos. Plūdu dēļ Ķekavas pašvaldība aicina uzmanīties Plakanciema, Dzērumu un Jenču iedzīvotājus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt