Dienas ziņas

Meklē iespējas ūdensvada būvniecībai

Dienas ziņas

Tukumā atklāj brāļu Ģērmaņu jubilejas izstādi

Dzērbenes skolā – bez mobilajiem telefoniem

Dzērbenes skolā liedz izmantot mobilos telefonus

Vecpiebalgas novada Dzērbenes vispārizglītojošajā un mūzikas pamatskolā no šā mācību gada noteikumi paredz, ka mobilos telefonus skolā ļauts izmantot tikai tad, ja tie nepieciešami mācību procesā. Skolas vadība uzskata, ka skolēniem no viedtālruņiem izveidojusies pārāk liela atkarība un tas traucē gan mācībām, gan negatīvi ietekmē savstarpējo komunikāciju.

Ir noskanējis zvans no pirmās mācību stundas, un desmit minūšu starpbrīdis Dzērbenes skolā paiet, jaunākiem bērniem joņojot pa gaiteņiem, bet vecākie nu viens otram velta laiku sarunām. Mobilie telefoni skolēnu rokās nav manāmi, un, lai arī pirmajā brīdī jaunie noteikumi bija visai nepatīkams pārsteigums, viņi atzīst, ka sāk ar tiem aprast.

“Bija pierasts starpbrīžos ieiet “Whats up” vai “Instagram”, bet tagad mēs to vairs nedarām. Tagad cītīgi runājam ar skolas biedriem,” stāsta 8.klases skolnieks Romualds. To apliecina arī skolniece Renāte: “Tagad mums sanāk komunicēt arī ar cilvēkiem, kuri varbūt mums nepatīk šajā skolā. Bet nekas, var iztikt.”

Aizliedzot izmantot mobilos telefonus, tas ir viens no mērķiem, lai bērnu starpā atjaunotos komunikācija. Iepriekšējā gadā, tiklīdz beigusies mācību stunda, telefons bija pirmais, kam lielākā daļa pievērsa uzmanību. Ne tik izteikta atkarība no tiem ir pirmo klašu skolēniem, jo ne visiem vecāki tos iegādājušies vai dod līdzi uz skolu, taču, jau sākot no ceturtās un piektās klases, telefons ir gandrīz katram.

“Jautājot bērniem, ko jūs dariet tajā telefonā - spēlējat spēles, meklējat informāciju? - viņi atbild, ka sarakstās ar īsziņām, “Facebook”, “Twitter”. Viņi vairs nesarunājās,” saka Dzērbenes vispārizglītojošās un mūzikas pamatskolas direktore Ērika Arāja.

Ieviešot jauno kārtību, mērķis ir arī tas, lai skolēni vairāk pievērstos mācībām.

Nav gan tā, ka telefoni ir aizliegti pilnībā. Tos aizvien drīkst izmantot, ja tas nepieciešams mācību stundu laikā vielas apguvei.

Tā jau bijis dabaszinībās, kad skolēniem dabā bija jāatrod un jānofotografē dažādi objekti. Skolā uzskatot, ka ir jāiet līdzi laikam un jaunākās tehnoloģijas jāizmanto, taču tam jābūt saprāta robežās. Ideju atbalstījuši gan pedagogi, gan arī vairums skolēnu vecāku. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti