Džemmas Skulmes Mežaparka īpašumam pašvaldība dos nodokļa atlaidi - 50%

Mākslinieces Džemmas Skulmes Mežaparka īpašumam, kura nodoklis ģimenei kļuva tik nepanesams, ka pat nācās pārdot ģimenes relikvijas, lai to samaksātu, pienākas 50% atlaide, secināja pašvaldība.

Pašvaldībā, vērtējot gleznotājas nekustamā īpašuma nodokli, atklājies, ka viņas īpašumā deklarēta persona, kurai piemērojama 50% atlaide. Tas nozīmē, ka gleznotājai nepilnu 3500 eiro nodokļa vietā gadā jāmaksā aptuveni 1750 eiro.

Rīgā 50% atlaide pienākas “pensionāram, kuram ir pilngadīgi bērni un kurš savā dzīvesvietā deklarēts viens vai kopā tikai ar vienu personu, kura ir 1. vai 2.grupas invalīds vai pensionārs”, “1. vai 2.grupas invalīdam”,  “personai, kurai ir kopīga deklarētā dzīvesvieta ar 1. vai 2.grupas invalīdu, kurš ir šīs personas vai tās laulātā bērns, mazbērns, brālis, māsa, laulātais, kāds no vecākiem vai vecvecākiem – 50%”, personai, kurai ir bērns (bērni) vecumā līdz 19 gadiem (arī aizbildnībā esoši vai audžuģimenē ievietoti bērni līdz pilngadības sasniegšanai) vai bērns (bērni) pēc pilngadības sasniegšanas, kamēr viņi turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu dienas nodaļā (pilna laika klātienes studijas), bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.  

Jau ziņots, ka mākslinieces īpašumam, tāpat kā citu Mežaparka iedzīvotāju mājokļiem, ik gadu būtiski audzis nekustamā īpašuma nodoklis. Kopš 2015. gada Džemmas Skulmes īpašumam nodoklis palielinājies par 1300 eiro.

Rīgas dome norāda, ka neplāno speciālās atlaides iedzīvotājiem, kuri dzīvo mantotos īpašumos apkaimēs ar dārgu kadastrālo vērtību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti