Dienas ziņas

Iepriekšējā balsošana beigusies

Dienas ziņas

Tiekas Baltijas valstu aizsardzības ministri

Akcija "Atmet telefonu un dzīvo"

Dzelzceļš sāk kampaņu «Atmet telefonu un dzīvo»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Dzelzceļš uzsāk sociālo kampaņu par drošu dzelzceļa šķērsošanu "Atmet telefonu un dzīvo".

Pērn Latvijā reģistrēti 28 negadījumi dzelzceļa satiksmē, kas notikuši galvenokārt cilvēku neuzmanības dēļ.

Savukārt šogad dzelzceļa negadījumos bojā gājuši jau astoņi cilvēki, un nereti negadījumi notiek saistībā ar dažādu mobilo tehnoloģiju lietošanu dzelzceļa tuvumā.

Akcijas ietvaros veikts arī pētījums par Latvijas iedzīvotāju uzvedību dzelzceļa tuvumā.

Valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" pārstāvis Māris Ozols stāsta, ka pētījuma rezultāti parāda tendences, ar kurām būtu jārēķinās nākamajās kampaņās.

Māris Ozols: Par kampaņu "Atmet telefonu un dzīvo"
00:00 / 01:05
Lejuplādēt

Piemēram, ļoti daudz jauniešu lieto mobilās ierīces, lai gan abstrakti norāda, ka dzelzceļš ir bīstama zona, perons viņiem nešķiet nedrošs, un turklāt ne tikai jaunieši, bet liela daļa sabiedrības kopumā neuzskata, ka paši uzvedas nedroši.

Taču, novērojot trīs pārbrauktuves, fotografējot, kā cilvēki tās šķērso, varēja pārliecināties, ka daudzi nenoņem austiņas, turpina runāt pa telefonu un vispār neskatās, vai netuvojas vilciens.  

Bet transportlīdzekļi kļūst arvien modernāki un klusāki, tāpēc, novēršot uzmanību no ceļa, arvien pieaug iespēja nedzirdēt, ka tie tuvojas. Neuzmanība ir biežākais negadījumu iemesls, arī uz dzelzceļa.  

“Visticamāk, tajā brīdī tam cilvēkam šķiet - man tagad tas ir svarīgāk, man vienkārši ir tagad jārunā pa telefonu, tāpēc, ka man ir jārunā pa telefonu, gandrīz vairāk iespējas nebūs. Un paradoksālā kārtā var būt, ka vairāk iespējas nebūs runāt pa telefonu, ja neatliksi sarunu uz minūti vai divām,” saka Latvijas Universitātes profesors sociālajā psiholoģijā Ivars Austers

Latvijas dzelzceļa pasūtītajā pētījuma aptaujā lielākā daļa cilvēku atzīst, ka citi tiešām rīkojas riskanti. Jautājumos, kas skar pašus, šādu atbilžu ir divreiz mazāk. Un tas pētniekus vedina domāt, ka cilvēki savu rīcību neuzskata par riskantu, pat, ja tā tāda ir.

Gandrīz 40 procenti atzinušies, ka mobilo ierīču lietošanas dēļ iekļuvuši riskantā situācijā, apdraudot sevi vai citus. Lai gan lielākā daļa bojāgājušo uz dzelzceļa izdarījuši pašnāvību, arvien pieaug risks pakļūt zem vilciena neuzmanības dēļ.

“Jebkurš, kaut vai viens negadījums, tas ir daudz, jebkurš cilvēks ir ļoti svarīgs, un mums jācenšas pēc iespējas vairāk, lai šādu negadījumu nebūtu,” VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents Edvīns Bērziņš.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti