Dzelzceļa stacijā «Indra» no kravas vilciena noplūdis mazuts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Krāslavas novadā Indras pagastā esošajā dzelzceļa stacijā "Indra" šonedēļ apturēts kravas vilciens, jo divās cisternās konstatēta apkures mazuta noplūde. Noplūduši aptuveni 400 litru mazuta, kas neizplatījās ārpus sliežu ceļa robežām, un kaitējuma draudi videi nepastāv, informēja Valsts vides dienestā (VVD).

VVD Daugavpils pārvaldes pārstāve Guna Novika
00:00 / 00:57
Lejuplādēt
Dienestā skaidroja, ka  VVD Daugavpils reģionālā vides pārvalde trešdien saņēma informāciju no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) par dzelzceļa stacijā "Indra" apturēto kravas vilcienu saistībā ar konstatēto apkures mazuta noplūdi. Identificēts, ka kravas pārvadātājs ir SIA "LDz Cargo", bet maršruta galamērķis – Ventspils.

 

Uz notikuma vietu nekavējoties izbraukuši VVD inspektori, VUGD un valsts AS "Latvijas dzelzceļš" avārijas brigāde. Ierodoties notikumu vietā, konstatēts, ka mazuta noplūde notikusi tikai sliežu ceļa robežās.

Atbildīgajiem dienestiem sadarbojoties, īstenoti neatliekamie pasākumi mazuta noplūdes novēršanai un izlijušā mazuta savākšanai.

Tā kā mazuts zemās gaisa temperatūras iedarbības rezultātā sacietēja un neizplatījās ārpus sliežu ceļa robežām, notikuma vietā nepastāv kaitējuma draudi videi.

Aplēses liecina, ka dzelzceļa stacijā "Indra" no vilciena cisternām noplūdušā mazuta apjoms ir aptuveni 400 litri.

VVD turpina uzraudzīt situāciju notikuma vietā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti